HUSSE SENIOR MINI (7 kg)

HUSSE SENIOR MINI (7 kg)

1.499 MKD
без ДДВ: 1.270 MKD Потребни наградни поени: 140
Производител: HUSSE DOG
Шифра на производ: 471573
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Senior ги содржи само најдобрите состојки со висока сварливост и висока хранлива вредност. Специјално формулирана храна за да ги задоволи хранливите потреби на постарите кучиња. Senior е идеалната храна за постарите кучиња да се одржат во добра форма. Ниската содржина на масти помага при контролата на телесната тежина. Збогатена е со хондроитин и глукозамин за здрави зглобови и таурин за поддршка на работата на срцето.

Состав: пилешко месо, пченица, пченично брашно, пченка, брашно од ориз, ориз, пулпа од репка, животинска маст, ленено семе, хидролизирани пилешки протеини, риба, лососово масло, квасец, дехидрирани цели јајца, сол, фрукто-олигосахариди (0,3%), калиум хлорид, лецитин, морски алги, невен.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 22%
Масла и масти 9%
Сурови влакна 3.0%
Пепел 6.0%
Калциум 1%
Фосфор 0.7%
Омега 3 1.1%
Омега 6 1.4%

 

58% содржина на животински протеини во вкупните протеин

 

ПАКУВАЊЕ: 7 кг. (цена по кг. = 214 ден.)


 

ДЕТАЛЕН ОПИС

 

ЗБОГАТЕНА СО ТАУРИН
 • Тауринот ја поддржува работата на срцето и е важен елемент во исхраната на постарите кучиња
СОДРЖИ ХОНДРОИТИН И ГЛУКОЗАМИН
 • Хондроитинот и глукозаминот се составен дел од 'рскавицата на зглобовите; овие супстанции и даваат поддршка на 'рскавицата за зглобовите да бидат еластични
БОГАТА СО МИНЕРАЛИ ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА КОСКИТЕ И ЗАБИТЕ
 • Соодветна рамнотежа помеѓу калциумот и фосфорот за зајакнување на коските и забите
 • Збогатена со витамин Д за да се зголеми апсорпцијата на калциум и фосфор
ДОБРОТВОРНО ВЛИЈАЕ НА ДИГЕСТИВНИОТ СИСТЕМ
 • Поради високата енергетска вредност се препорачуваат помали порции за да се помогне варењето на храната
 • Содржи фрукто-олигосахариди и квасец кои ги помагаат „полезните“ бактерии во стомакот и го намалуваат ризикот од мека столица
 • Богата со влакна за стимулирање на движењето на храната низ цревата и исто така ја подобруваат текстурата на изметот
 • Содржи лецитин за зголемување на сварливоста на мастите
ГО ЗАЈАКНУВА ИМУНОЛОШКИОТ СИСТЕМ
 • Збогатена со витамини А и Е за зајакнување на имунолошкиот систем
 • Содржи бета-каротен, антиоксидант кој го зајакнува природниот имунитет
 • Оптимална содржина на масни киселини Омега-3 и Омега-6 за зајакнување на имунитетот и дејствување против воспаленија
ЗБОГАТЕНА СО ЛОСОСОВО МАСЛО И ЛЕЦИТИН
 • Лососово масло (оптимален сооднос Омега-3 / Омега-6) придонесува за здрава кожа и крзно, и го стимулира апетитот
 • Лецитинот го поттикнува согорувањето на мастите
ОДЛИЧЕН ВКУС
 • Висококвалитетните состојки даваат вкус кој кучињаат го обожаваат

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS