BRIT CARE ADULT SMALL BREED LAMB & Rice (ЈАГНЕШКО и ориз) (7.5 kg)

BRIT CARE ADULT SMALL BREED LAMB & Rice (ЈАГНЕШКО и ориз) (7.5 kg)

2.550 MKD
без ДДВ: 2.161 MKD Потребни наградни поени: 250
Производител: BRIT SUPER PREMIUM
Шифра на производ: 132706
Наградни поени: 7
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетен високо квалитетен оброк за возрасни кучиња од мали раси (1-10 кг. телесна тежина). Храната поседува хипоалергени својства и е подобна за единки со проблематичен стомак и предиспонирани кон дерматолошка алергија.

Категорија: Супер Премиум

Состав: Јагнешко месо (40%), ориз (36%), пилешки маснотии (сочувани со токофероли), сушени јаболка, масло од лосос (2%), природни вкусови, пивски квасец, хидролизирани ракови од ракови (извор на глукозамин, 260 mg / kg), екстракт од 'рскавица (извор на хондроитин, 160 mg / kg), мананолигосахариди (150 mg / kg), билки и плодови (рузмарин, каранфилче, цитрус, куркума, 150 mg / kg), фруктоолигосахариди (100 mg / кг), yucca schidigera (100 mg / kg), инулин (90 mg / kg).

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 28%
Масла и масти 17%
Сурови влакна 2,5%
Влажност 10%
Пепел 7,2%

 

ПАКУВАЊЕ: 7.5 кг. (цена по кг. = 340 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS