BOSCH SENSITIVE LAMB & RICE (ЈАГНЕШКО и ориз) (15 kg)

BOSCH SENSITIVE LAMB & RICE (ЈАГНЕШКО и ориз) (15 kg)

4.150 MKD
без ДДВ: 3.517 MKD Потребни наградни поени: 400
Производител: BOSCH
Шифра на производ: 4639
Наградни поени: 12
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Sensitive Lamm & Reis - употребата на ориз како главен снабдувач на јаглени хидрати, од една страна и јагнешко месо, од друга страна, значително го намалува алергискиот потенцијал.

Состав: Ориз (мин. 37,5%), јагнешко месо (мин. 20%), јачмен, животински масти, протеини од компир, репкина пулпа (без шеќер), јајца во прав, хидролизирано месо, грашок, целулозни влакна, квасец (дехидриран), натриум хлорид, калиум хлорид.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 22,5%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 2,5%
Влажност /
Пепел 7%

 

ПАКУВАЊЕ: 15кг. (цена по кг = 280 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS