HUSSE OCEAN CARE MINI (7 kg)

HUSSE OCEAN CARE MINI (7 kg)

2.200 MKD
без ДДВ: 1.864 MKD Потребни наградни поени: 220
Производител: HUSSE DOG
Шифра на производ: 470642
Наградни поени: 6
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Внимателно одбрани состојки со пребиотици за здрав дигестивен систем и со есенцијални масни киселини за здрава кожа и крзно.

Ocean Care Mini е Супер Премиум храна на база на лосос и ориз, направена со високосварливи состојки кои се прикладни за кучиња со чувствителен дигестивен систем. Помала е веројатноста да предизвика алергии во споредба со другите храни. Овој производ не содржи вештачки бои и конзерванси.

Состав: Лосос, ориз, оризово брашно, животинска маст, ленено семе, растителни влакна, хидролизирани животински протеини, квасец, лососово масло, сол, фрукто-олигосахариди (0,3%), калиум хлорид, лецитин (0,1%), невен, морски алги.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 24%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 3.0%
Пепел 6.5%
Калциум 1.25%
Фосфор 0.9%
Омега 3 1.7%
Омега 6 1.2%

 

75% содржина на животински протеини во вкупните протеини

 

ПАКУВАЊЕ: 7 кг. (цена по кг. = 314 ден.)


 

ДЕТАЛЕН ОПИС

 • Содржи лосос како главен извор на протеини: протеинот од лососот активира мал број на алергии
 • Без глутен; бидејќи оризот е единствената житарица во составот се намалува ризикот од глутенска реакција
 • Содржи фрукто-олигосахариди и квасец за да се намали ризикот од мека столица
 • Содржи лецитин за зголемување на сварливоста на мастите
 • Богата со влакна, значајни за здрав дигестивен систем
ЗДРАВО И СЈАЈНО КРЗНО
 • Содржи биотин, витамин Б кој го потпогнува растот на квалитетно крзно
 • Богата со масни киселини Омега-3 и Омега-6 за подобрување на состојбата на кожата и крзното
 • Збогатена со бакар за стимулација на ензимите кои се одговорни за бојата на крзното
ГО ЗАЈАКНУВА ИМУНОЛОШКИОТ СИСТЕМ
 • Збогатена со витамини А и Е за зајакнување на имунолошкиот систем и отпорноста против болести
 • Содржи бета-каротен, антиоксидант кој го зајакнува природниот имунитет
 • Оптимална содржина на масни киселини Омега-3 и Омега-6 за зајакнување на имунитетот и дејствување против воспаленија
ДОБРОТВОРНО ВЛИЈАЕ НА ДИГЕСТИВНИОТ СИСТЕМ
 • Поради високата енергетска вредност се препорачуваат помали порции за да се помогне варењето на храната
 • Содржи фрукто-олигосахариди и квасец кои ги помагаат „полезните“ бактерии во стомакот и го намалуваат ризикот од мека столица
 • Богата со влакна за стимулирање на движењето на храната низ цревата и исто така ја подобруваат текстурата на изметот
 • Содржи лецитин за зголемување на сварливоста на мастите
БОГАТА СО МИНЕРАЛИ ЗА ЗАЈАКНУВАЊЕ НА КОСКИТЕ И ЗАБИТЕ
 • Соодветна рамнотежа помеѓу калциумот и фосфорот за зајакнување на коските и забите
 • Збогатена со витамин Д за да се зголеми апсорпцијата на калциум и фосфор
ОДЛИЧЕН ВКУС

Висококвалитетните состојки даваат вкус кој кучињаат го сакаат

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS