SPECTRUM PEPTIGEST (3 kg)

SPECTRUM PEPTIGEST (3 kg)

800 MKD
без ДДВ: 678 MKD Потребни наградни поени: 80
Производител: LIDER
Шифра на производ: 115023
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Специјално формулирана комплетна и избалансирана ултра-премиум храна за да ги задоволи барањата за исхрана на дигестивните чувствителни кучиња на возраст од 10 месеци до 8 години. Концептот со хидролизиран пилешки црн дроб и без жито формулација ја подобрува дигестијата и промовира здрав дигестивен систем на вашето куче.

 

GLUTEN FREE

Глутенот може да предизвика проблеми со дигестивниот систем, кожата и имунолошкиот систем според степенот на чувствителност на вашето куче. Spectrum Peptigest 26 е формула без глутен.

Формулиран со Xylo-олигосахариди за да го стимулира локалниот имунитет и да го ограничи ризикот од цревни лезии.

 

Состав:Пилешко месо, кафеав ориз, компир, пилешко масло, хидролизиран пилешки црн дроб, сушен антарктички крил (4%),пивски квасец, рузмарин, куркума, цитрусно овошје.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 26%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 3%
Пепел 8.5%

 

ПАКУВАЊЕ: 3 кг. (цена по кг.= 266 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS