BOSCH SPECIAL LIGHT (12.5 kg)

BOSCH SPECIAL LIGHT (12.5 kg)

3.350 MKD
без ДДВ: 2.839 MKD Потребни наградни поени: 330
Производител: BOSCH
Шифра на производ: 4640
Наградни поени: 10
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Special LIGHT е храна за исхрана на кучиња кои имаат проблеми со уринарните органи (бубрези,мочен меур) или со црниот дроб поради оштетувања од токсикололошка или бактериолошка природа. Исто така наменета е за кучиња на кои им е потребна посебна диета за намалување на метаболичкиот отпад и на тој начин да се олесни работата на овие органи.

Имено, за добра работа на афектираните бубрези или црниот дроб, потребна е внесување на храна со низок процент на протеини и минерали, кој во значителна мера помага во и така тешката состојба во која се наоѓаат овие органи.

 

Special LIGHT се должи на исклучително ниска содржина на високо квалитетни протеини (13%) и значително намалување на нивото на минерали.

Се рпепорачува превентивно против уринарните камења.

 

Состав: Ориз, јачмен, свежо пилешко месо, животински масти, хидролизиранo месо, калиум, хлорид, целулозни влакна, калциум карбонат, натриум хлорид.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 13%
Масла и масти 10%
Сурови влакна 2,5%
Влажност /
Пепел 4%

 

ПАКУВАЊЕ:12.5 кг.= (цена по кг = 272 ден.)

 

ЗАБЕЛЕШКА: ПРАШАЈ ЗА ЗАЛИХА!!!

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS