MONGE ADULT MINI_Chicken (3 kg)

MONGE ADULT MINI_Chicken (3 kg)

990 MKD
без ДДВ: 839 MKD Потребни наградни поени: 99
Производител: MONGE DOG
Шифра на производ: 000930
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна храна за кучиња од мали раси (помалку од 10 кг. телесна тежина).

Во класата на супер премиум храни, ја гарантира благосостојбата на вашето куче благодарение на многу висококвалитетните хранливи материи.

Главната состојка е пилешкото и тие се збогатени со XOS (xylo-oligosaccharides), последната генерација на пребиотици, кои се одговорни за беспрекорно функционирање на системот за варање и ресорпција на храната.

Богата со Омега 3/6 за здрава кожа и влакно, содржи L-карнитин кој го штити срцето и обезбедува оптимална тежина.

 

Состав: Пилешко (свежо 10%, дехидрирано 30%), ориз, пченка, животинска маст (содржина на маснотии од пилешко масло 99,5%, конзервирана со природни антиоксиданти), репкина пулпа, квасец (извор на МОЅ и витамин Б12), пченкарен глутен, хидролизирани животински протеини, риби (дехидриран лосос), рибино масло (масло од лосос), хидролизирана 'рскавица (извор на хондроитин сулфат),  хидролизирани ракови (извор на глукозамин), метилсулфонилметан, XOS (ксило-олигосахариди 3 гр/кг), хидролизиран квасец (МОС) , yucca schidigera, спирулина.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 26%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 6.0%
Калциум 1.2%
Фосфор 0.8%
Омега 3 1.3%
Омега 6 0.7%

 

ПАКУВАЊЕ: 3 кг. (цена по кг. = 330 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2019. UKION SHOPS