MONGE EXELENCE MEDIUM ADULT (3 kg)

MONGE EXELENCE MEDIUM ADULT (3 kg)

860 MKD
без ДДВ: 729 MKD Потребни наградни поени: 86
Производител: MONGE DOG
Шифра на производ: 60021
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна храна за возрасни кучиња од средна големина (10-25 кг. телесна тежина) на база на пилешко месо, ориз, ленено семе и цитрусно овошје.
Високо квалитетните состојки гарантираат благосостојба и јак имунолошки систем.
Лененото семе, извор на омега-3 масни киселини го поддржуваат здравјето на кожата и влакното, а цитрусите како извор на витамин Ц има витална улога во физиолошката функција на имунолошкиот систем.

Состав: Сушено пилешко месо (28%), ориз (18%), пченка, животинска маст (прочистено 99,5% од пилешко масло), пченица, хидролизирани животински протеини, сушени јајца (2%), квасец за пиво, ленено семе, репкина пулпа,  манно-олиго-сахариди (МОЅ-1%), производи од квасец (ФОС-фрукто-олигосахариди-0,75%), jucca schidigera, натриум хлорид.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 28%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 1.7%
Калциум 1.4%
Фосфор 1.0%
Пепел 7.0%

 

ПАКУВАЊЕ: 3 кг. (цена по кг.= 286ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2019. UKION SHOPS