ND CHICKEN & POMEGRANATE PUPPY MEDIUM (12kg)

ND CHICKEN & POMEGRANATE PUPPY MEDIUM (12kg)

4.190 MKD
без ДДВ: 3.551 MKD Потребни наградни поени: 400
Производител: FARMINA
Шифра на производ: 10002
Наградни поени: 12
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна храна за кученца од средни раси, гравидни кучки и кучки во лактација.

Состав: Свежо пилешко месо без коски (20%), дехидрирано пилешко месо (20%), пченица (10%), овес (10%), пилешко масло, прав од јајца, свежа харинга, дехидрирана харинга, (извор на глукозамин и хондроитин сулфат), инулин, фруктоолигосахариди, екстракт од квасец (извор на манган-олигосахарид), сушени ореви (0,5%), сушено јаболко, сушен спанаќ, сушена кајсија, сушен морков, psyllium (0,3%), суви слатки портокали, сушени боровинки, натриум хлорид, сушен пивски квасец, корен од куркума (0,2%).

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 35%
Масла и масти 20%
Сурови влакна 1.7%
Пепел 7.3%
Калциум 1.3%
Фосфор 0.9%

90% протеини од животинско потекло во вкупните протеини

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг.(цена по кг.= 349 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2019. UKION SHOPS