SPECTRUM PUPPY (12 kg)

SPECTRUM PUPPY (12 kg)

2.800 MKD
без ДДВ: 2.373 MKD Потребни наградни поени: 280
Производител: SPECTRUM
Шифра на производ: 115021
Наградни поени: 8
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Специјално формулирана комплетна и избалансирана ултра-премиум храна за да ги задоволи барањата за исхрана на кученцата од средни и големи раси (возрасна тежина поголема од 10 кг) на возраст од 2 до 14 месеци.

Концептот SQX во SPECTRUM Puppy е засилен со карнитин за да се обезбеди посно телесната маса и идеална силуета.

SPECTRUM Puppy32 со висока дигестибилност на енергетските и протеинските извори (како што е пилешкиот протеин од црниот дроб) се обезбедува здрав раст. Збогатен со L-Carnitine за развој на идеален органски мускул на вашето кученце и специфичен изглед.

Богат со астаксантин и омега-3 фосфолипиди за промовирање на синтезата на антитела, зајакнување на имунолошкиот систем.

Содржи Xylo-oligosaccharides за стабилизирање на цревната флора, промовирајќи го здравјето и благосостојбата на цревата.

Збогатен со антарктички DHA фосфолипиди за да го подобри процесот на учење кај кученцата во раст.

Состав: Дехидриран пилешки протеин, дехидрирано јагнешко месо, кафеав ориз, пилешко масло, пченка, сушен антарктички крил (4%), пченица, хидролизиран пилешки црн дроб, сурутка во прав, пивски квасец, L-карнитин, ксило-олигосахарид, рузмарин, куркума, цитрусно овошје.  

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 32%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 3.5%
Пепел 9%

 

ПАКУВАЊЕ: 12 kg (цена по кг.= 233 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2019. UKION SHOPS