SPECTRUM SENSITIVE (12 kg)

SPECTRUM SENSITIVE (12 kg)

2.800 MKD
без ДДВ: 2.373 MKD Потребни наградни поени: 280
Производител: SPECTRUM
Шифра на производ: 115024
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

SPECTRUM Sensitive26, особено формулирана комплетна и избалансирана ултра-премиум храна за да ги задоволи потребите за исхрана на возрасни кучиња на возраст од 10 месеци до 8 години. Концептот SQX во SPECTRUM Adult Dog Sensitive е засилен со извонредна вкусност и протеини од  јагнешко месо со вкус на кој не можат да му одолеат и најпребирливите.
ВКУПНИ ВЕСТИ

Последната генерација ароми обезбедуваат извонредна вкусност и долгорочно прифаќање т.е конзумирање на храната.

Содржи мешавина од титрирани природни растителни екстракти, за да се спречи оштетувањето на клетките што ја зајакнува имунолошката активност.
Формулиран со Xylo-олигосахариди за да го стимулира локалниот имунитет и да го ограничи ризикот од цревни лезии.

Содржи astaxanthin и морските есенцијални масни киселини помагаат да се одржи еластичноста на кожата и да се ограничи иритацијата на кожата.

Состав: Дехидриранo јагнешко месо, дехидрирано пилешко, кафен ориз, пченка, пченица,  пченкарно брашно, хидролизиран пилешки црн дроб, рузмарин, куркума, цитрусно овошје.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 26%
Масла и масти 15%
Сурови влакна 3.5%
Пепел 8%

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг.= 233 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2019. UKION SHOPS