ADULT (возрасни)

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
BRIT FRESH TURKEY FIT&SLIM (12 kg)
Супер премиум формула за помалку активни, со прекумерна тежина и постари кучиња. Содржи свежо мисирк..
3.700 MKD
без ДДВ: 3.136 MKD
BRIT FRESH CHICKEN & POTATO (Пилешко и компир) (12 kg)
Супер премиум формула за возрасни кучиња. Содржи Свежо пилешко со компири, леќа, јаболко и мајчина д..
3.700 MKD
без ДДВ: 3.136 MKD
BRIT SENSITIVE LAMB & RICE (15 kg)
Комплетна формула на база на јагнешко месо, без пченица, наменета за возрасни кучиња на сите раси, п..
3.400 MKD
без ДДВ: 2.881 MKD
HUSSE PRO PRIMA (20 kg)
Комплетна храна за возрасни кучиња од средни и големи раси со низок процент на масти застапени во вк..
2.600 MKD
без ДДВ: 2.203 MKD
SPECTRUM DERM (12 kg)
Комплетна и избалансирана ултра премиум храна за кучиња специјално формулирана за да ги задоволи дие..
3.200 MKD
без ДДВ: 2.712 MKD
SPECTRUM SENSITIVE (12 kg)
SPECTRUM Sensitive26, особено формулирана комплетна и избалансирана ултра-премиум храна за да ги зад..
2.800 MKD
без ДДВ: 2.373 MKD
SPECTRUM PEPTIGEST (12 kg)
Специјално формулирана комплетна и избалансирана ултра-премиум храна за да ги задоволи барањата за и..
3.200 MKD
без ДДВ: 2.712 MKD
ND CHICKEN & POMEGRANATE ADULT MEDIUM&MAXI (12kg)
Комплетна храна за возрасни кучиња од средни и големи раси. Состав: Свежо пилешко месо без коски ..
3.890 MKD
без ДДВ: 3.297 MKD
CIBAU SENSITIVE LAMB (12 kg)
Целосна, избалансирана храна на база на јагнешко месо, наменета за возрасни кучиња од средни и голем..
2.990 MKD
без ДДВ: 2.534 MKD
CIBAU SENSITIVE FISH (12 kg)
Целосна, избалансирана храна за возрасни кучиња од средни и големи раси. Помага во решавање на алерг..
2.990 MKD
без ДДВ: 2.534 MKD
CIBAU ADULT MEDIUM (12 kg)
Целосна, избалансирана храна за возрасни кучиња од средни раси. Состав: Дехидрирано пилешко ..
2.790 MKD
без ДДВ: 2.364 MKD
TOP ENERGY (20 kg)
Комплетен дневен оброк за активни кучиња  категорија на средни и големи раси (над 10 кг. телесн..
3.250 MKD
без ДДВ: 2.754 MKD
TOP PREMIUM SALMON (20 kg)
Комплетен дневен оброк за возрасни кучиња од средни и големи раси (над 10 кг. телесна тежина) на баз..
3.000 MKD
без ДДВ: 2.542 MKD
TOP PREMIUM BEEF (20 kg)
Комплетен дневен оброк за возрасни кучиња од средни и големи раси (над 10 кг. телесна тежина) на баз..
3.000 MKD
без ДДВ: 2.542 MKD
MONGE EXELENCE MEDIUM ADULT (3 kg)
Комплетна храна за возрасни кучиња од средна големина (10-25 кг. телесна тежина) на база на пилешко ..
860 MKD
без ДДВ: 729 MKD
HUSSE OPUSFARM (12 kg)
Opus Farm (пилешко и компир) е комплетна храна. Без колоранти, конзерванси, глутен или житарки. Идеа..
3.300 MKD
без ДДВ: 2.797 MKD
HUSSE PRIMA  PLUS (7 kg)
Prima Plus е супер премиум храна која ги содржи само најдобрите состојки, избрани поради високиот ст..
1.800 MKD
без ДДВ: 1.525 MKD
HUSSE OPTIMAL (15 kg)
За активни кучиња од среден и голем раст Optimal е супер премиум храна која ги содржи само најдоб..
3.200 MKD
без ДДВ: 2.712 MKD
HUSSE OCEAN CARE SENSITIVE (15 kg)
Внимателно одбрани состојки со пребиотици кои го помагаат варењето на храната и есенцијални масни ки..
4.500 MKD
без ДДВ: 3.814 MKD
HUSSE DIGEST (15 kg)
Digest е супер премиум храна на база на јагнешко месо и ориз, направена со високо сварливи состојки ..
3.500 MKD
без ДДВ: 2.966 MKD
GEMON MEDIUM ADULT_Tuna (3/15 kg)
Целосна храна со туна и ориз наменета за секојдневна исхрана на возрасни кучиња (возраст од 1-8 годи..
2.800 MKD
без ДДВ: 2.373 MKD
GEMON MEDIUM ADULT_Lamb (3/15 kg)
Целосна храна со јагнешко месо и ориз наменета за секојдневна исхрана на возрасни кучиња (возраст од..
2.800 MKD
без ДДВ: 2.373 MKD
GEMON MEDIUM ADULT_Chicken (3/15 kg)
Комплетна храна со пилешко наменета за секојдневна исхрана на возрасни кучиња со средна големина (10..
2.500 MKD
без ДДВ: 2.119 MKD
-10%
EUKANUBA PROFESIONAL PREMIUM PERFORMANCE (19 kg)
EUKANUBA Premium Performance е специјално прилагодена за работни кучиња кои поминуваат многу време н..
3.780 MKD4.200 MKD
без ДДВ: 3.203 MKD
-10%
EUKANUBA ADULT ALL BREEDS LAMB & RICE (18 kg)
Храна богата со јагнешко и ориз, прилагоден за поддршка на сите раси на кучиња на возраст постари од..
4.005 MKD4.450 MKD
без ДДВ: 3.394 MKD
EUKANUBA ADULT SMALL &  MEDIUM  BREED (19 kg)
Наменета за мали и средни раси на кучиња над над една година старост кои тежат од 10-25 кг.  ..
4.100 MKD
без ДДВ: 3.475 MKD
EUKANUBA ADULT ALL BREEDS NATURE+ GRAIN FREE (14 kg)
Наменета за сите раси на кучиња над 1 година старост со дигестивни и кожни проблеми. EUKANUBA Nat..
4.600 MKD
без ДДВ: 3.898 MKD
BRIT CARE DOG SHOW CHAMPION (12 kg)
Хипоалергена формула со лосос и харинга за одржување на возрасни кучиња во одлична кондиција. Сос..
3.900 MKD
без ДДВ: 3.305 MKD
BRIT CARE GRAIN-FREE ADULT SALMON & Potato (ЛОСОС и компир) (12 kg)
Формула наменета за возрасни кучиња од мали и средни раси (1-25 кг) Состав: Сушен лосос (35%..
4.100 MKD
без ДДВ: 3.475 MKD
BRIT CARE ADULT MEDIUM BREED LAMB & Rice (ЈАГНЕШКО и ориз) (12 kg)
Хипоалергена формула за возрасни кучиња од средни раси (10-25 kg) Состав:  Јагнешко ме..
3.750 MKD
без ДДВ: 3.178 MKD
BRIT PREMIUM SPORT (15 kg)
Храната е наменета за возрасни кучиња со високи енергетски потреби од сите раси посебно за раси наме..
3.300 MKD
без ДДВ: 2.797 MKD
BRIT PREMIUM ADULT M (15 kg)
Целосна формула на база на пилешко месо наменета за возрасни кучиња од средни раси (10-25 кг. телесн..
3.000 MKD
без ДДВ: 2.542 MKD

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2019. UKION SHOPS