HUSSE OPUSFARM (12 kg)

HUSSE OPUSFARM (12 kg)

3.300 MKD
без ДДВ: 2.797 MKD Потребни наградни поени: 330
Производител: HUSSE DOG
Шифра на производ: 471620
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Opus Farm (пилешко и компир) е комплетна храна. Без колоранти, конзерванси, глутен или житарки. Идеална е за кучиња чии што сопственици преферираат да им даваат grain-free формула, базирана на пилешко и компири. Производот содржи внимателно одбрани висококвалитетни состојки. Идеална е за кучиња со чувствителен дигестивем систем.

Состав:Пилешко, компир, сушен грашок, масти од животинско потекло, ленено семе, растителни влакна, квасец, хидролизирани животински протеини, масло од лосос, минерали, цели суви јајца, фрукто-олигосахариди (0.3%), лецитин, морски алги, невен.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 38%
Масла и масти 20%
Сурови влакна 3.5%
Пепел 7.7%
Калциум 1.3%
Фосфор 1.0%
Омега 3 1.3%
Омега 6 2.2%

 

84% содржина на животински протеини во вкупните протеини

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. = 275 ден.)


 

ДЕТАЛЕН ОПИС

 • Opus Farm не содржи житарки и е иделана за кучиња со чувствителен дигестивен систем
 • Внимателно одбрани висококвалитеитни состојки базирани на пилешко и компир. Компирот има висок степен на сварливост кој е многу вкусен за кучињата и не содржи глутен
 • Не содржи никакви засладувачи на вкус,колоранти и конзерванси, содржи природен антиоксидант токеферол

ВИСОКО НИВО НА ПРОТЕИНИ И МАСТИ, НИСКИ ЈАГЛЕХИДРАТИ

 • Формула дизајнирана според диетата на волците: високо во протеини и масти,ниски јаглехидрати
 • Високото ниво на протеини ја одржува мускулната маса
 • Висок степен на животински протеин
 • Диетата со ниски јаглехидрати е високо сварлива и промовира здрав организам заради нискиот гликемичен индекс

ЗДРАВО И СЈАЈНО КРЗНО

 • Богата со Omega 3 и Omega 6 масните киселини за да ги одржи крзното и кожата во одлична состојба,
 • Ленено семе како природен извор на Omega 3 масната киселина,
 • Збогатена со бакар кој што го стимулира инзимот за одржување на бојата на крзното.

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS