TOP PREMIUM PUPPY & JUNIOR (3 kg)

TOP PREMIUM PUPPY & JUNIOR (3 kg)

550 MKD
без ДДВ: 466 MKD
Производител: DAGEL MANGIMI
Шифра на производ: 294
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетен дневен оброк за млади кученца во фаза на раст од категорија на мали и помали средни (1-15 кг телесна тежина) на база на говедско и јагнешко месо.

Состав: Дехидрирано месо 34% (говедско и јагнешко мин. 5%), пченка, пченица, животински масти, ориз, репкина пулпа, природни антиоксиданси.

Аналитички состав

Сурови протеини  30%
Масла и масти  18%
Сурови влакна  3.5%
Пепел  8.0%
Влага  10%
Калциум  1.5%
Фосфор  0.8%

 

ПАКУВАЊЕ: 3 кг. (цена по кг = 183 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS