BOSCH MEDIUM JUNIOR (15 kg)

BOSCH MEDIUM JUNIOR (15 kg)

3.650 MKD
без ДДВ: 3.093 MKD Потребни наградни поени: 360
Производител: BOSCH
Шифра на производ: 4612
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

JUNIOR медиум е наменета за јуниори од средни раси на кучиња (15 - 25 кг. телесна тежина) кои во фаза на растење бараат избалансирана храна за подигање на формата, а не за премногу брз развој. Содржи КОЛОСТРУМ за зајакнување на имунолошкиот систем.

Состав: Свежо месо од живина (мин. 20%), јачмен, пченка, ориз, месно брашно(мин. 0,1%), животински масти, репкина пулпа (без шекер), рибино брашно, квасец (дехидриран), риба, масло, натриум хлорид, калиум хлорид.

Додадениот колострум и специфични имунолошки комплекси (рецепти развиени од ветеринари), овозможуваат дополнително зајакнување на имунолошкиот систем кај кучињата.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 26%
Масла и масти 13%
Сурови влакна 2,5%
Влажност /
Пепел 6,5%


 

ПАКУВАЊЕ: 15 кг. (цена по кг = 246 ден)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS