ХРАНА ЗА КУЧИЊА

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
BRIT JUNIOR S (8 kg)
Комплетна храна за кученца и кучиња (4 недели - 12 месеци) на мали раси (1-10 кг). Исто така храната..
2.000 MKD
без ДДВ: 1.695 MKD
BRIT PREMIUM ADULT XL (15 kg)
Целосна формула на база на пилешко месо наменета за возрасни кучиња од гигантски раси (45-90 кг..
3.000 MKD
без ДДВ: 2.542 MKD
BRIT PREMIUM ADULT L (15 kg)
Целосна формула на база на пилешко месо наменета за возрасни кучиња од големи раси (25-45 кг. телесн..
3.000 MKD
без ДДВ: 2.542 MKD
BRIT PREMIUM ADULT M (15 kg)
Целосна формула на база на пилешко месо наменета за возрасни кучиња од средни раси (10-25 кг. телесн..
3.000 MKD
без ДДВ: 2.542 MKD
BRIT ADULT S (8 kg)
Brit Premium Adult S е храна со висока содржина на енергија и витамини. Се препорачува за возрасни к..
1.800 MKD
без ДДВ: 1.525 MKD
BOSCH MY FRIEND (20 kg)
My Friend (Економска храна) е комплетна храна за возрасни кучиња погодна за секојдневно хранење и ги..
2.100 MKD
без ДДВ: 1.780 MKD
MONGE SPECIAL DOG TUNA & RICE (ТУНА и ориз) (15 kg)
За возрасни кучиња од сите раси,софистицирани и кучиња со посебен режим на исхрана. Ве советуваме..
2.300 MKD
без ДДВ: 1.949 MKD
MONGE SPECIAL DOG LAMB & RICE(ЈАГНЕШКО и ориз) (15 kg)
Ниско ниво на холестерол – ХИПОАЛЕРГЕНА храна.Комплетна храна за кучиња кои што имаат потреба од вис..
2.250 MKD
без ДДВ: 1.907 MKD
MONGE SPECIAL DOG PUPPY & JUNIOR PREMIUM (15 kg)
ХРАНЛИВА И СВАРЛИВА ХРАНА ЗА ПРАВИЛЕН РАСТ И РАЗВОЈ НА ВАШИОТ МИЛЕНИК – ПИЛЕШКО СО ОРИЗ Специјалн..
2.500 MKD
без ДДВ: 2.119 MKD
MONGE EXCELLANCE MAXI ULTRAPREMIUM (12 kg)
УЛТРАПРЕМИУМ КОМПЛЕТНА ХРАНА ЗА ГОЛЕМИ РАСИ Комплетен специјален оброк направен за секојдневна ис..
2.750 MKD
без ДДВ: 2.331 MKD
MONGE MAXI PUPPY (12 kg)
ВИСОКО СВАРЛИВА ХРАНА КОЈА ГО ПОМАГА ПРАВИЛНИОТ РАСТ И РАЗВОЈ НА КУЧЕТО Наменета за кутриња и мал..
3.400 MKD
без ДДВ: 2.881 MKD
MONGE ADULT LAMB & RICE (ЈАГНЕШКО и ориз) (12 kg)
КОМПЛЕТНА ХРАНА ЗА СИТЕ РАСИ НА КУЧИЊА Комплетен специјален оброк направен за секојдневна исхрана..
3.800 MKD
без ДДВ: 3.220 MKD
MONGE ADULT HYPOALLERGENIC SALMON & Tuna (ЛОСОС и туна) (2.5/12 kg)
ХИПОАЛЕРГЕНА ХРАНА ЗА СИТЕ РАСИ НА КУЧИЊА Комплетна и балансирана храна за сите раси возрасни куч..
1.050 MKD
без ДДВ: 890 MKD
MONGE ADULT SALMON & RICE (ЛОСОС и ориз) (12 kg)
КОМПЛЕТНА ХРАНА ЗА СИТЕ РАСИ НА КУЧИЊА  Комплетен специјален оброк направен за секојдневна и..
3.800 MKD
без ДДВ: 3.220 MKD
BOSCH SENSITIVE LAMB & RICE (ЈАГНЕШКО и ориз) (15 kg)
Sensitive Lamm & Reis - употребата на ориз како главен снабдувач на јаглени хидрати, од една стр..
4.200 MKD
без ДДВ: 3.559 MKD
BOSCH REPRODUCTION (7.5 kg)
REPRODUCTION е единствена храна наменета за бремени и доилки кучиња од својата петта недела од бреме..
1.800 MKD
без ДДВ: 1.525 MKD
BOSCH DOG PREMIUM (20 kg)
DOG PREMIUM (економска храна) е комплетна храна за возрасни кучиња погодна за секојдневно хранење и ..
2.700 MKD
без ДДВ: 2.288 MKD
BOSCH SPORT ENERGY (20 kg)
SPORT ENERGY EXTRA - е комплетна храна за возрасни кучиња со зголемена активност, погодна за секојдн..
2.800 MKD
без ДДВ: 2.373 MKD
BOSCH SPECIAL LIGHT (12.5 kg)
Special LIGHT за кучиња со проблеми на уринарните органи (бубрези, уретер) или во црниот дроб. За ку..
3.400 MKD
без ДДВ: 2.881 MKD
BOSCH LIGHT (12.5 kg)
Високо енергетски намалена комплетна храна (само 6% масленост) со значително покачени нивоа на влакн..
2.900 MKD
без ДДВ: 2.458 MKD
BOSCH ADULT MENUE (15 kg)
Adult Menue - Мешавина од месо и зеленчук за возрасни кучиња.   Состав: Свежо месо од жив..
3.300 MKD
без ДДВ: 2.797 MKD
BOSCH MAXI ADULT (15 kg)
ADULT MAXI- Комплетна храна за возрасни кучиња од големи раси со нормално ниво на активност (преку 3..
3.300 MKD
без ДДВ: 2.797 MKD
BOSCH ADULT SALMON & POTATO (ЛОСОС и компир) (15 kg)
Комплетна храна за возрасни кучиња со нормална активност. Свежиот лосос обезбедува високо-квалитетни..
3.700 MKD
без ДДВ: 3.136 MKD
BOSCH ADULT LAMB & RICE (јагнешко и ориз) (3/15 kg)
Комплетна храна за возрасни кучиња со нормална активност (до 40 кг. телесна тежина).   Со..
660 MKD
без ДДВ: 559 MKD
BOSCH ADULT CHICKEN & MILLET (ПИЛЕШКО и просо) (3/15 kg)
Комплетна храна за возрасни кучиња (до 40 кг.) со нормална активност и со чувствителен желудник и цр..
660 MKD
без ДДВ: 559 MKD
BOSCH ADULT FISH & POTATO (РИБА и компир) (3/15 kg)
Комплетна храна за возрасни кучиња со нормална активност (до 40 кг телесна тежина).   Сос..
660 MKD
без ДДВ: 559 MKD
BOSCH ADULT ACTIVE (15 kg)
ACTIVE – Комплетна храна за возрасни кучиња со зголемени енергетски потреби (на пр.кучиња во полициј..
3.300 MKD
без ДДВ: 2.797 MKD
BOSCH MINI ADULT LAMB & RICE (ЈАГНЕШКО & ориз) (15 kg)
MINI ADULT (ЈАГНЕШКО & ориз) е особено погоден за чувствителни кучиња, бидејќи е  направен ..
3.700 MKD
без ДДВ: 3.136 MKD
BOSCH BREEDER LINE PUPPY LAMB & RICE (Јагнешко и Ориз) (20 kg )
Puppy Lamb and Rice - е комплетна храна за млади кучиња од сите раси. Погодна за секојдневно хранење..
3.300 MKD
без ДДВ: 2.797 MKD
BOSCH JUNIOR LAMB & RICE (Јагнешко и Ориз) (15 kg)
JUNIOR LAMB&RICE (Јагнешко и Ориз) е наменет за исхрана на кучиња чувствителни на поедини состој..
4.000 MKD
без ДДВ: 3.390 MKD
BOSCH MAXI JUNIOR (15kg)
MAXI JUNIOR се препорачува за исхрана на големи раси кучиња (над 25 кг..
3.700 MKD
без ДДВ: 3.136 MKD
BOSCH MEDIUM JUNIOR (15 kg)
JUNIOR медиум е наменета за јуниори од средни раси на кучиња (15 - 25 кг. телесна тежина) кои во фаз..
3.700 MKD
без ДДВ: 3.136 MKD
Врз основа на 1 оценки.

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2019. UKION SHOPS