LECHAT Tuna & Losos (1.5 kg)

LECHAT Tuna & Losos (1.5 kg)

450 MKD
без ДДВ: 381 MKD Потребни наградни поени: 45
Производител: LECHAT CAT
Шифра на производ: 000979
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

LECHAT Tuna & Losos (Туна / Лосос)

Целосна храна, проучувана да ги искушува пребирливите мачките.
Изработена од одличен квалитет на туна и лосос, богати со високо биолошки протеини и балансирана со есенцијални амино киселини.
Благодарение на високата содржина на таурин и витамин А, помага во одржувањето на визуелната острина (видот).
Ниската содржина на магнезиум и неутралната pH вредност ги спречуваат формирањето на бубрежни камења.
MOS (манон олигосахариди) и FOS (fructooligosaccharides) помагаат во регулирањето на цревната флора, додека присуството на Yucca Schidigera го намалува фекалниот мирис.
Оптималниот сооднос помеѓу омега-3 и омега-6 масните киселини, допринесуваат за здрава кожа и квалитетно крзно, а спречуваат и алергиски реакции.
Исто така содржи и екструдирани житни култури, кои обезбедуваат високо сварливи јаглени хидрати.
Точниот сооднос на калциум / фосфор гарантира здрав развој на коските и забите.

Состав: Житарици, рибa и деривати од риба (минимум 5% туна, свеж лосос минимум 5%), масла и масти (масло од лосос 2%), месо и месни деривати, зеленчук, минерали, квасец (маннан-олигосахариди MOS 500 mg/кг), Фруктоулигосахариди ФОС 500 mg/kg, Yucca Schidigera 1000 mg / kg.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 30%
Масла и масти 12%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 12%
Омега 6 1.88%
Омега 3 0.75%
Магнезиум 0.12%
Калциум 2.50%
Фосфор 1.50%

 

ПАКУВАЊЕ: 1.5 кг. (цена по кг.= 300 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

Поврзани производи

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS