MONGE URUNARY RICH IN CHICKEN (1.5 kg)

MONGE URUNARY RICH IN CHICKEN (1.5 kg)

750 MKD
без ДДВ: 636 MKD Потребни наградни поени: 75
Производител: MONGE CAT
Шифра на производ: 1191
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна диететска храна, формулирана за намалување на рецидивите од струвитните камења кај мачките.
Содржи Xylo-oligosaccharides за да се обезбеди цревната микробиота и формулата се карактеризира со својства за киселост на урината и умерено ниво на магнезиум (Mg).

Состав: Пилешко (свежо месо 5% и дехидрирано 18%), ориз, пченка, овес,  Дехидрирана риба (лосос), животинска маст (пилешко масло), грашок, сушени јајца, рибино масло од лосос , Xylo-oligosaccharides (XOS 3 g / kg), Mannan oligo saccharide, Yucca schidigera, природни антиоксиданти.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 31%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 5%
Калциум 0.8%
Фосфор 0.8%
Омега 3 3%
Омега 6 4.5%

Совет за исхрана: Се препорачува да се побара мислење од ветеринарот пред употреба на храната како и пред да се продолжи периодот на употреба. Препорачано времетраење за употреба е до 6 месеци. Дневните дози на исхрана да се користат согласно табелата за исхрана. Дневната доза да се подели во два оброка.

 

ПАКУВАЊЕ: 1.5 кг. (цена по килограм = 500 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS