SANABELLE ADULT (Пастрмка)_(2 kg)

SANABELLE ADULT (Пастрмка)_(2 kg)

750 MKD
без ДДВ: 636 MKD Потребни наградни поени: 70
Производител: BOSCH SANABELLE CAT
Шифра на производ: 5108
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Високо квалитетна, вкусна комплетна храна со пастрмка, лесно сварлива за соодветна исхрана на возрасни мачки. Како специјален извор на протеини, пастрмката обезбедува вкусна разновидност, истовремено обезбедувајќи извонреден квалитет на протеини.

 

Состав: Пилешко месо (свежо, 20%), свежа пастрмка (5%), ориз, свеж црн дроб (5%), животинска маст, репкина пулпа, ленено семе, грашок, масло од лосос, јајца во прав, квасец (дехидриран, вклучувајќи 0,1% маннанолиго сахариди, 0,06% β-Глукан), брусница, боровинки, школки, цикорија во прав, yucca schidigera.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 31%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 6.8%
Влага 10.0%

 

ПАКУВАЊЕ: 2 кг.(цена по кг.= 375 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS