SANABELLE CHICKEN (Пиле)_(2 kg)

SANABELLE CHICKEN (Пиле)_(2 kg)

720 MKD
без ДДВ: 610 MKD Потребни наградни поени: 70
Производител: BOSCH SANABELLE CAT
Шифра на производ: 5410
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Kомплетна храна со месо од живина за здрава и вкусна храна за исхрана заснована врз потребите на возрасни мачки. Високиот процент на животински протеини од месо од живина му дава на производот и исклучителен квалитет на протеините и извонреден вкус.

 

Состав: Месо од живина (свежо, 25%), ориз, свеж црн дроб (5%), брашно од црниот дроб, протеински хидролизат, пулпа од репка, животински маснотии, ленено семе, масло од лосос, риба,јајце (сушено), грашок (сушено, 0,4%), квасец (сушен, 0,1% мананолигогосахариди, 0,06% бета-глукани), брусница (сушени, 0,1%), боровинки ( сушени, 0,1%), школки (сушени), невен (сушени), прав од цикорија, јука.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 31%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 6.9%
Влага 10.0%

 

86.3 % содржина на животински протеини во вкупните протеини.

 

ПАКУВАЊЕ: 2 кг. (цена по кг.= 360 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS