SANABELLE HAIR & SKIN (2 kg)

SANABELLE HAIR & SKIN (2 kg)

890 MKD
без ДДВ: 754 MKD Потребни наградни поени: 900
Производител: BOSCH SANABELLE CAT
Шифра на производ: 5105
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Kомплетна храна за возрасни мачки над 1 година возраст, специјално развиена за подобрување на квалитетот на крзното

Високата содржина на вредни масла (есенцијални масни киселини) и масти обезбедува елегантно, сјајно и еластично крзно.

Комбинацијата на витамини и минерали, исто така, го поддржува позитивниот ефект врз кожата и влакното. Не содржи глутен.

 

Состав: Месо од живина (свежо, 20%), протеини од живина (сушени), ориз, оризово брашно, животинска маст, свеж црн дроб (5%), лосос, и масло од лосос, репкина пулпа, грашок (дехидриран), калциум карбонат, квасец (дехидриран, вклучувајќи 0,1% маннанолиго сахариди), јајца во прав, калиум хлорид, брусница, боровинки, школки (сушени), juca schidigera.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 32%
Масла и масти 19%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 6.9%
Влага 10.0%

 

ПАКУВАЊЕ: 2 кг. (цена по кг.= 445 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS