SANABELLE SENSITIVE LAMB (Јагне)_(2 kg)

SANABELLE SENSITIVE LAMB (Јагне)_(2 kg)

790 MKD
без ДДВ: 669 MKD Потребни наградни поени: 80
Производител: BOSCH SANABELLE CAT
Шифра на производ: 5106
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Sanabelle Sensitive со јагнешко е специјално развиена храна за чувствителни мачки со деликатни стомаци и дигестивен систем. Со висока густина на хранливи материи, одлична сварливост и извонреден вкус, значително ги намалува барањата за храна со што се намалувана притисокот во цревниот тракт. Храната е наменета за чувствителни мачки на возраст постари од 1 година.

 

Состав:Пилешко месо (свежо 20%), свежо јагнешко месо (5%), свеж црн дроб (5%), ориз, животинска маст, репкина пулпа, квасец (0,1% маннанолиго сахариди, 0,06% β-Глукан), грашок, масло од лосос, ленено семе, јајца во прав, брусница, рибино брашно, боровинки, школки, yucca schidigera

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 32.5%
Масла и масти 22.5%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 6.6%
Влага 10.0%

 

ПАКУВАЊЕ: 2 кг.(цена по кг.= 395 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS