SANABELLE STERILIZED (2 kg)

SANABELLE STERILIZED (2 kg)

910 MKD
без ДДВ: 771 MKD Потребни наградни поени: 90
Производител: BOSCH SANABELLE CAT
Шифра на производ: 5409
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Специјална формула за стерилизирани (кастрирани) и мачки со прекумерна тажина постари од 1 година.

 

Kомплетна храна со многу намалена енергија без житарици наменета за мачки кои имаат тенденција да се здобијат со прекумерна тежина поради кастрацијата. Зголемената содржина на сурови влакна обезбедува добра ситост и постепено и трајно намалување на телесната тежина со што се намалува притисокот врз мускулите, зглобовите, коските и циркулаторниот систем.

 

Состав: Месо од живина (свежо 20%), протеини од дехидрирано живинско месо, компир, свеж црн дроб (5%), репкина пулпа, грашок, масло од лосос, ленено масло, јајце во прав, рибино брашно, квасец (вклучувајќи 0,1% мананолиго сахариди), калциум карбонат, калиум хлорид, боровинки, школки, jucca schidigera.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 29%
Масла и масти 9.5%
Сурови влакна 5.5%
Пепел 6.8%
Влага 10.0%

 

ПАКУВАЊЕ: 2 кг.(цена по кг.= 455 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS