SANABELLE URINARY (2 kg)

SANABELLE URINARY (2 kg)

910 MKD
без ДДВ: 771 MKD Потребни наградни поени: 90
Производител: BOSCH SANABELLE CAT
Шифра на производ: 4781
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Специјална формула за нега на уринарниот тракт, наменета за возрасни мачки постари од 1 година.

 

Особено погодна храна за возрасни мачки подложни на проблеми со уринарниот тракт. Поради намалената содржина на протеини и минерали намалени се и деградационите уринарни продукти со што го намалува притисокот врз бубрезите и уринарните органи. Превенира во создавањето на струвитите, оксалатните камења, а исто така спречува појава на уринарни инфекции.

 

Состав: Пилешко месо (свежо, 20%), ориз, свеж црн дроб (5%), пулпа од репка, квасец (дехидриран, вклучувајќи и 0,1% маннанолиго сахариди, 0,06% β-Глукан), грашок, брусница, рибино брашно, целулозни влакна, калциум карбонат, боровинки, школки, цикорија во прав, yucca schigera.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 24.5%
Масла и масти 21.5%
Сурови влакна 4.5%
Пепел 5.5%
Влага 10.0%

 

ПАКУВАЊЕ: 2 кг. (цена по кг.= 455 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS