SANABELLE KITTEN (2 kg)

SANABELLE KITTEN (2 kg)

720 MKD
без ДДВ: 610 MKD Потребни наградни поени: 70
Производител: BOSCH SANABELLE CAT
Шифра на производ: 4780
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна храна со месо од живина за мачиња до 12 месеци, обезбедувајќи оптимален развој за здрав и нормален раст со концентрирана густина на хранливи материи. Помага да се поддржи природната имунолошка одбрана, со што се придонесува за силен имунолошки систем. Зголемената концентрација на хранливи материи обезбедува доволна грижа за развој на плодот кај бремени мачки и производство на млеко кај доилки.

 

Состав:Месо од живина (свежо, 25%), ориз, животинска маст, свеж црн дроб (5%),репкина пулпа, масло од лосос, грашок, јајца во прав, квасец, калиум хлорид, брусница, калиум хлорид, боровинки, школки, цикорија во прав, yucca schidigera

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 34%
Масла и масти 21.5%
Сурови влакна 2.0%
Пепел 7,0%
Влага 10.0%

 

ПАКУВАЊЕ:2 кг. (цена по кг.= 370 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS