TOP CAT (20 kg)

TOP CAT (20 kg)

2.300 MKD
без ДДВ: 1.949 MKD Потребни наградни поени: 230
Производител: DAGEL MANGIMI
Шифра на производ: 26541
Наградни поени: 10
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Употребата на храна за мачки базирана на протеини од животинско потекло е клучна затоа што мачките по природа се месојадни. Нашите рецепти содржат месо и риба со висока биолошка вредност и голем процент на витамини, максимална сварливост и вкус, збогатена со корисен зеленчук, во соодветни количини.

Во ТОП можете да ги пронајдете вистинските количини на секоја хранлива состојка: аминокиселини како што се таурин, витамин Е, Омега 3 и 6.

Нашата храна за мачки има навистина поканувачки мирис, кој му дава апетит и задоволство на вашето маче.

Покрај тоа, конзистентноста на крокетите TOP Cat е навистина мотивирачка за вашата мачка, промовира чистење на забите и стимулирање на џвакање.

 

Храната е наменета за возрасни мачки над 10 месечна возраст.

 

Состав: Пилешко месо (дехидрирано), риба лосос (дехидрирана), животинкси масти, житарици, ориз, репкина пулпа, квасец, масло од лосос, таурин, витамини и минерали.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 30%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 3%
Пепел  8%

 

ПАКУВАЊЕ: 20 кг. (цена по кг. = 115 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS