HUSSE PRO ACTIV (20 kg)

HUSSE PRO ACTIV (20 kg)

3.099 ден.3.590 ден.
без ДДВ: 2.626 ден. Потребни наградни поени: 300
Производител: HUSSE DOG
Шифра на производ: 471540
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна храна за активни работни кучиња, како и за кучиња чувани надвор на ниски температури во зимски услови. Направена со состојки кои содржат висок процент на протеини и масти што допринесува до висока енергетска вредност на храната.

 

Категорија: Висок премиум

 

Pro Aktiv е наменета главно за професионални одгледувачници или за која било локација каде што има голем број на кучиња. Храната содржи голем дел од животински протеини и масти и ги задоволува сите витамински, минерални и нутриционистички потреби на активно куче.

 

Состав: пилешко месо (дехидрирано), пченично брашно, животинска маст, репкина пулпа, грашок, ленено семе, риба, хидролизиран животински протеин, квасец, сол, суви цели јајца, лецитин.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 29%
Масла и масти 17%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 7.0%
Калциум 1.5%
Фосфор 1.1%
Омега 3 0.5%
Омега 6 2.0%
 

 

ПАКУВАЊЕ: 20 кг. (цена по кг.= 155 ден)

 

Земја на потекло: Шведска

 


Детален опис

 

  • Содржи калциум за поддршка на здрави заби и коски,
  • Оптимално ниво на Омега-3 и Омега-6 за здраво влакно и кожа,
  • Репкината пупла помага при движењето на храната низ цревата и ја подобрува текстурата на столицата,
  • Лецитинот ја зглемува сварливоста на мастите.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS