HUSSE PRO SELEKT_GLUTEN FREE (20 kg)

HUSSE PRO SELEKT_GLUTEN FREE (20 kg)

3.190 ден.3.700 ден.
без ДДВ: 2.703 ден. Потребни наградни поени: 300
Производител: HUSSE DOG
Шифра на производ: 471596
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна храна за возрасни кучиња од големи и средни раси, направена со пилешко и ориз, БЕЗ ГЛУТЕН и ПЧЕНИЦА.

Идеален за кучиња со чувствителен дигестивен систем и алергиски проблеми на кожата.

 

Категорија: Висок премиум

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 23%
Масла и масти 13%
Сурови влакна 4.0%
Пепел 7.5%
Калциум 1.4%
Фосфор 1.1%

 

ПАКУВАЊЕ: 20 кг. (цена по кг.= 159 ден)

 

Земја на потекло: Шведска

 


Детален опис

 

  • БЕЗ ГЛУТЕН – Формула која содржи само зрна без глутен,
  • Пилешкото месо - високо сварлив животински протеин, познат по својата висока биолошка вредност,
  • Ориз – лесно сварлив,
  • Репкина пулпа - за стимулирање на цревната активност и оптимизирање на конзистентноста на столицата,
  • Содржи хидролизиран животински протеин за да даде одличен вкус што го сакаат кучињата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS