HUSSE PRO VALP (20 kg)

HUSSE PRO VALP (20 kg)

3.190 ден.3.690 ден.
без ДДВ: 2.703 ден. Потребни наградни поени: 320
Производител: HUSSE DOG
Шифра на производ: 471592
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна храна за кученца во раст од средни и големи раси и кучки доилки. Содржи дополнителни хранливи материи, витамини и минерали што им се потребни на кученцата додека растат, а мајките додека дојат.

 

Категорија: Висок премиум

 

Погодна е и како стартер за кученца од 3 неделна возраст и како целосна храна од 4 неделна возраст па се до зрелост. Исто така идеална е за кучки бремени и доилки.

 

Состав: пилешко месо (дехидрирано), пченица, ориз, животинска маст, пченично брашно, ленено семе, пулпа од репка, хидролизиран животински протеин, квасец, минерали, јаболко, морков, брокула, лецитин.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 28%
Масла и масти 16%
Сурови влакна 2.0%
Пепел 6.5%
Калциум 1.2%
Фосфор 0.9%
Омега 3 0.9%
Омега 6 2.0%
 

 

ПАКУВАЊЕ: 20 кг. (цена по кг.= 160 ден)

 

Земја на потекло: Шведска

 


Детален опис

 

 • Високо квалитетни, лесно сварливи состојки како пилешко и ориз.
 • Висока содржина на маснотии за да се задоволат високите енергетски потреби.
 • Богата со минерали за зајакнување на коските и забите
 • Содржи калциум и фосфор во слични концетрација како и доилното млеко, за зајакнување на коските и забите.
 • Збогатено со витамин Д за да се зголеми апсорпцијата на калциум и фосфор.
 • Богато со влакна од репка за стимулирање на движењето на храната во цревата и ја подобрува текстурата на столицата.
 • Јаболкото како извор на природни пектински влакна што промовира изедначена флора на цревата.
 • Збогатено со витамини А и Е кои го зајакнуваат имунитетот.
 • Моркови како природен извор на бета-каротен кој го промовира здравјето.
 • Оптимален однос на масни киселини Омега-3 и Омега-6 за оптимално здравје и имунитет, како и допринос кон здраво крзно и кожа.
 • Содржи хидролизиран пилешки протеин за да даде одличен вкус што го сакаат кучињата.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

 • 071 985 259 / 070 330 907
 • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS