ХИГИЕНА

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
ANTISEBORRHOEIC
Дермокозметички шампон за мачки и кучиња дизајниран да се бори со зголемена секреција на себум, што ..
480 ден.
без ДДВ: 407 ден.
BENZOIC
Дермокозметички шампон со бензоил пероксид наменет за животни со мрсна кожа и влакно и красти. &n..
770 ден.
без ДДВ: 653 ден.
PAW PROTECTION
Заштитна маст за шепите за мачки и кучиња со широк спектар на апликации.   Неговите состо..
290 ден.
без ДДВ: 246 ден.
EAR CLEANSER (тоник за уши)
Специјализиран тоник за нега на ушите на кучиња и мачки.   Содржи: Алантоин - ја смирува ..
490 ден.
без ДДВ: 415 ден.
EYE CLEANSER (тоник за околу очи)
Тоник за очи за кучиња и мачки кои се борат со прекумерно солзење како и за отстранување на темните ..
550 ден.
без ДДВ: 466 ден.
AQADENT
Aquadent е раствор против плаки (забни наслаги) и формирање на забен камен кај кучиња и мачки. &n..
1.050 ден.
без ДДВ: 890 ден.
PYODERM
  Pyoderm S (Chlorhexidine Gluconate) е медикаментозен шампон пропишан за лекување на габичн..
1.200 ден.
без ДДВ: 1.017 ден.
ALLERDERM® Spot-On
Природен липиден комплекс, формулиран за нега на кожата на кучиња и мачки со компромитирана кожа. Фо..
1.500 ден.
без ДДВ: 1.271 ден.
EPIOTIC
ЕПИ-ОТИК е напредно средство за чистење на ушите и се препорачува за рутинско чистење на ушите кај к..
550 ден.
без ДДВ: 466 ден.
OTIFLUSH (течност за уши)
Течност за хигиена на ушниот канал кај кучиња и мачки.   Може да се користи за испирање н..
790 ден.
без ДДВ: 669 ден.
OTIHELP (емулзија за уши)
Ушна емулзија за кучиња и мачки.   Може да се користи во сите случаи на Otitis externa (в..
600 ден.
без ДДВ: 508 ден.
REPAIR SHAMPON
Професионален регенерирачки шампон за кучиња и мачки.   Содржи многу благи сурфактанти и ..
470 ден.
без ДДВ: 398 ден.
BLACK SHAMPON
Професионален шампон за кучиња и мачки со темно влакно.   Формулата се заснова на многу б..
470 ден.
без ДДВ: 398 ден.
PUPPY SHAMPON
Дермокозметички шампон за кутриња и мачиња.   Начин на употреба: Навлажнете го крзното со..
470 ден.
без ДДВ: 398 ден.
BEAUTY & CARE SHAMPON
Дермокозметички шампон за чувствителна кожа и кожа склони кон иритација, алергии, сушење или во случ..
470 ден.
без ДДВ: 398 ден.
SPECIALIST SHAMPON
Дермокозметички шампон за кучиња и мачки чија кожа е склона кон воспаление предизвикано од бактерии ..
780 ден.
без ДДВ: 661 ден.
HIPOALRGEN SHAMPON
Дермокозметички шампон за животни со чувствителна кожа, предиспонирани на иритација на кожата, алерг..
670 ден.
без ДДВ: 568 ден.
ZAHNPFLEGE (чистење забен камен)
КАПКИ ЗА ЧИСТЕЊЕ ЗАБЕН КАМЕН ЗАКУЧИЊА И МАЧКИ   Редовната употреба на капките спречува та..
650 ден.
без ДДВ: 551 ден.
OHRPFLEGE (капки за хигиена на уши)
ПРЕВЕНТИВНИ КАПКИ ЗА УШИ ЗА КУЧИЊА И МАЧКИ   Содржи лесни сопстанции кои го чистат увото,..
600 ден.
без ДДВ: 508 ден.

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS