HIPOALRGEN SHAMPON

HIPOALRGEN SHAMPON

670 MKD
без ДДВ: 568 MKD Потребни наградни поени: 69
Шифра на производ: 237856
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Kolicina (ml):

Дермокозметички шампон за животни со чувствителна кожа, предиспонирани на иритација на кожата, алергии, сушење или нетолеранција на други шампони.

 

Наменет за кучиња и мачки за интензивно лекување на кожата и крзното склони кон себореја.

Може да се користи и кај млади животни (животни во раст).

 

Начин на употреба: Навлажнете го крзното со млака вода и нанесете мала количина на шампон и масажа околу 5 минути. Заштитете ги очите и ушите од производот. Исплакнете темелно. Повторете, доколку е потребно.

 

Содржината на производот ја чисти кожата и крзното, го подобрува квалитетот на крзното (мазно и сјајно) ја регулира функцијата на лојните жлезди и ја ублажува иритацијата.

Масните киселини ја регенерираат и заштитуваат кожата.

Алантоин има кератолитички и регенеративни својства, што го зајакнува само-чистењето на кожата со отфрлање на мртви клетки на кожата.

 

Производител: Vetexpert

 

ПАКУВАЊЕ:15 ml, 250 ml.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS