PUPPY SHAMPON

PUPPY SHAMPON

470 MKD
без ДДВ: 398 MKD
Шифра на производ: 236535
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Дермокозметички шампон за кутриња и мачиња.

 

Начин на употреба: Навлажнете го крзното со млака вода и нанесете мала количина на шампон и масажа околу 5 минути. Заштитете ги очите и ушите од производот. Исплакнете темелно. Повторете, доколку е потребно.

 

Содржи многу благи активни активни сурфактанти и емолиенти (омекнувачи на кожата), особено препорачливи за чувствителна нега на кожата. Ја зголемува еластичноста на кожата и спречува нејзино прекумерно сушење. Алантоин има кератолитичка и регенеративна активност засилување на самочистењето на кожата преку стимулација на ексфолијација на епидермисот (отстранување на мртвите клетки).

Пантенол ја забрзува регенерацијата и заздравувањето на повредите на кожата.

 

Производител: Vetexpert

 

Пакување: 250ml

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS