Медицинска храна за кучиња

ЛистаМрежа
Прикажи:
Сортирај по:
BRIT CARE MINI HAIR&SKIN (7kg)
Хипоалергена формула за возрасни кучиња од мини раси. Состав: Сушен лосос (25%), свеж лосос проте..
3.600 MKD
без ДДВ: 3.051 MKD
BRIT CARE MINI SENSITIVE  (7kg)
Хипоалергена формула без житарици (grain free) за возрасни чувствителни кучиња од мини раси (< 10..
3.600 MKD
без ДДВ: 3.051 MKD
BRIT CARE MINI ADULT (7kg)
Хипоалергена формула без житарици (grain free) за возрасни кучиња од мини раси (< 10 kg)   ..
3.600 MKD
без ДДВ: 3.051 MKD
BRIT CARE SENIOR LAMB & RICE (Јагнешко и ориз) (12 kg)
Хипоалергена формула на база на јагнешко и ориз наменета за сениори кучиња од сите раси. Состав: ..
3.750 MKD
без ДДВ: 3.178 MKD
BRIT SENSITIVE LAMB & RICE (15 kg)
Комплетна формула на база на јагнешко месо, без пченица, наменета за возрасни кучиња на сите раси, п..
3.400 MKD
без ДДВ: 2.881 MKD
SPECTRUM DERM (12 kg)
Комплетна и избалансирана ултра премиум храна за кучиња специјално формулирана за да ги задоволи дие..
3.200 MKD
без ДДВ: 2.712 MKD
SPECTRUM SENSITIVE (12 kg)
SPECTRUM Sensitive26, особено формулирана комплетна и избалансирана ултра-премиум храна за да ги зад..
2.800 MKD
без ДДВ: 2.373 MKD
SPECTRUM PEPTIGEST (12 kg)
Специјално формулирана комплетна и избалансирана ултра-премиум храна за да ги задоволи барањата за и..
3.200 MKD
без ДДВ: 2.712 MKD
CIBAU SENSITIVE LAMB (12 kg)
Целосна, избалансирана храна на база на јагнешко месо, наменета за возрасни кучиња од средни и голем..
2.990 MKD
без ДДВ: 2.534 MKD
CIBAU SENSITIVE FISH (12 kg)
Целосна, избалансирана храна за возрасни кучиња од средни и големи раси. Помага во решавање на алерг..
2.990 MKD
без ДДВ: 2.534 MKD
HUSSE OCEAN CARE SENSITIVE (15 kg)
Внимателно одбрани состојки со пребиотици кои го помагаат варењето на храната и есенцијални масни ки..
4.500 MKD
без ДДВ: 3.814 MKD
HUSSE OCEAN CARE MINI (7 kg)
Внимателно одбрани состојки со пребиотици за здрав дигестивен систем и со есенцијални масни киселини..
2.200 MKD
без ДДВ: 1.864 MKD
HUSSE DIGEST (7 kg)
Digest е супер премиум храна на база на јагнешко месо и ориз, направена со високо сварливи состојки ..
2.100 MKD
без ДДВ: 1.780 MKD
HUSSE DIGEST (15 kg)
Digest е супер премиум храна на база на јагнешко месо и ориз, направена со високо сварливи состојки ..
3.500 MKD
без ДДВ: 2.966 MKD
EUKANUBA PUPPY ALL BREEDS NATURE+ GRAIN FREE  (14 kg)
Дајте му го вашето кученце одличен почеток во животот со EUKANUBA NaturePlus + Grain Free. Овој ниск..
4.600 MKD
без ДДВ: 3.898 MKD
EUKANUBA VETERINARY DIETS INTESTINAL FORMULA (12 kg)
Се користи при: акутен и хроничен гастро ентеритис, дијареа, воспаление на дебелото црево, констипац..
4.350 MKD
без ДДВ: 3.686 MKD
EUKANUBA VETERINARY DIETS DERMATOSIS FORMULA (12 kg)
Комплетно избалансирана хипоалергена храна наменета за кучиња со проблематична кожа и влакно. Се кор..
4.350 MKD
без ДДВ: 3.686 MKD
-10%
EUKANUBA ADULT ALL BREEDS LAMB & RICE (18 kg)
Храна богата со јагнешко и ориз, прилагоден за поддршка на сите раси на кучиња на возраст постари од..
4.005 MKD4.450 MKD
без ДДВ: 3.394 MKD
EUKANUBA ADULT ALL BREEDS NATURE+ GRAIN FREE (14 kg)
Наменета за сите раси на кучиња над 1 година старост со дигестивни и кожни проблеми. EUKANUBA Nat..
4.600 MKD
без ДДВ: 3.898 MKD
BRIT CARE MINI GRAIN FREE PUPPY (7 kg)
Хипоалергена формула без житарици за кученца од мини раси (од 4 недели до 10 месеци старост) и нивни..
3.700 MKD
без ДДВ: 3.136 MKD
Врз основа на 1 оценки.
BRIT CARE WEIGHT LOSS RABBIT & RICE(ЗАЈАК и ориз) (12 kg)
Хипоалергена формула за кучиња со прекумерна тежина. Состав: Сушено месо од зајак (36%), ориз (35..
3.900 MKD
без ДДВ: 3.305 MKD
BRIT CARE DOG SHOW CHAMPION (12 kg)
Хипоалергена формула со лосос и харинга за одржување на возрасни кучиња во одлична кондиција. Сос..
3.900 MKD
без ДДВ: 3.305 MKD
BRIT CARE ADULT LARGE BREED LAMB & RICE (ЈАГНЕШКО и ориз) (12 kg)
Хипоалергена формула за возрасни кучиња од големи раси (над 25 кг) Состав: Јагнешко месо (3..
3.750 MKD
без ДДВ: 3.178 MKD
BRIT CARE ADULT MEDIUM BREED LAMB & Rice (ЈАГНЕШКО и ориз) (12 kg)
Хипоалергена формула за возрасни кучиња од средни раси (10-25 kg) Состав:  Јагнешко ме..
3.750 MKD
без ДДВ: 3.178 MKD
BRIT CARE ADULT SMALL BREED LAMB & Rice (ЈАГНЕШКО и ориз) (7.5 kg)
Хипоалергена формула за возрасни кучиња од мали раси (1-10 кг) Состав: Јагнешко месо (40%), ..
2.550 MKD
без ДДВ: 2.161 MKD
BRIT CARE JUNIOR LARGE BREED LAMB & Rice (ЈАГНЕШКО и ориз) (12 kg)
Хипоалергена формула за млади кучиња (возраст од 3 месеци - 2 години) за големи раси (над 25 кг) ..
3.750 MKD
без ДДВ: 3.178 MKD
BRIT CARE PUPPY LAMB & Rice (ЈАГНЕШКО и ориз) (12 kg)
Brit Care Puppy Lamb & Rice e хипоалергена формула за кученца и кучиња од сите раси на возраст о..
3.750 MKD
без ДДВ: 3.178 MKD
BRIT PREMIUM SPORT (15 kg)
Храната е наменета за возрасни кучиња со високи енергетски потреби од сите раси посебно за раси наме..
3.300 MKD
без ДДВ: 2.797 MKD
MONGE SPECIAL DOG LAMB & RICE(ЈАГНЕШКО и ориз) (15 kg)
Ниско ниво на холестерол – ХИПОАЛЕРГЕНА храна.Комплетна храна за кучиња кои што имаат потреба од вис..
2.300 MKD
без ДДВ: 1.949 MKD
MONGE ADULT HYPOALLERGENIC SALMON & Tuna (ЛОСОС и туна) (12 kg)
ХИПОАЛЕРГЕНА ХРАНА ЗА СИТЕ РАСИ НА КУЧИЊА Комплетен специјален оброк направен за секојдневна исх..
3.980 MKD
без ДДВ: 3.373 MKD
BOSCH SENSITIVE LAMB & RICE (ЈАГНЕШКО и ориз) (15 kg)
Sensitive Lamm & Reis - употребата на ориз како главен снабдувач на јаглени хидрати, од една стр..
4.200 MKD
без ДДВ: 3.559 MKD
BOSCH SPECIAL LIGHT (12.5 kg)
Special LIGHT за кучиња со проблеми на уринарните органи (бубрези, уретер) или во црниот дроб. За ку..
3.400 MKD
без ДДВ: 2.881 MKD

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2019. UKION SHOPS