MONGE ADULT MEDIUM (3 kg)

MONGE ADULT MEDIUM (3 kg)

950 ден.
без ДДВ: 805 ден. Потребни наградни поени: 98
Производител: MONGE DOG
Шифра на производ: 006174
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна храна за кучиња со средна големина (10 – 30 кг. телесна тежина на возрасна единка)

 

Категорија: Супер премиум

 

Главната состојка е пилешкото. дополнително збогатена со XOS (ксило-олигосахариди), последната генерација на пребиотици, кои ја одржуваат цревната микрофлора.

Л-карнитинот го зачува срцето и обезбедува оптимална тежина

Богата со Омега 3/6 за здрава кожа и влакно.

 

Состав: Пилешко (свежо 10%, дехидрирано 30%), ориз, пченка, животински масти (содржина на маснотии од пилешко масло 99,5%, сочувани со природни антиоксиданти), пулпа од репка, квасец (извор на МОС и витамин Б12), глутен од пченка, хидролизирани животински протеини, риби (дехидриран лосос), рибино масло (масло од лосос), хидролизирана 'рскавица (извор на хондроитин сулфат), хидролизирани ракови (извор на глукозамин), метилсулфонилметан, XOS (ксило-олигосахариди 3 г/кг.), хидролизиран квасец, јука шидигера, спирулина<

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 26%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 2.2%
Пепел  6.5%
Калциум 1.2%
Фосфор 1.0%
ОМЕГА 6 5.2%
ОМЕГА 3 0.7%

 

 

 

ПАКУВАЊЕ: 3 кг. (цена по кг. = 330 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS