MONGE PUPPY&JUNIOR ALL BREED LAMB&RICE (2.5 kg)

MONGE PUPPY&JUNIOR ALL BREED LAMB&RICE (2.5 kg)

1.090 ден.
без ДДВ: 924 ден. Потребни наградни поени: 100
Производител: MONGE DOG
Шифра на производ: 4696
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Monge Natural Superpremium на база на јагнешко месо и ориз е комплетна храна за кученца од секоја големина.

 

Категорија: Супер премиум

 

Првата состојка е јагнешко, а формулацијата се карактеризира со сварливост и вкусност поради вклучување на свежо месо.

Рецептот е подобрен и со следната генерација XOS (Ксило-олигосахариди), кои се пребиотици за поддршка на цревната флора.

Понатаму, формулацијата содржи глукозамин и хондроитин сулфат за развојот на артикулацијата, зглобовите и избалансиран однос калциум / фосфор за редовен раст на коските и зглобовите на кученцето.

Нема додадени бои и вештачки конзерванси.

 

Состав: Јагнешко месо (сушено месо 30%, свежо месо 10%), ориз (15%), пченка, животинска маст (пилешко масло прочистено на 99,5%), компир, репкина пулпа, пивски квасец, хидролизирани животински протеини (црн дроб), овес, сушени јајца, минерали, производи од квасец (манано-олигосахариди МОС 1%), ксило-олигосахариди (XOS 0,3%), јука шидигера (0,3%), алги (спирулина - Arthrospira platensis 0,3%), производи од преработка на растенија ( корен на Echinacea purpurea 0,2%, Origanum Vulgare 0,1%), сушен лук (0,2%), глукозамин (0,057%), хондроитин сулфат (0,04%).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 30%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 2%
Пепел 7.0%
Калциум 1.6%
Фосфор 1.1%
Омега 3 0.5%
Омега 6 5.2%
 
 

 

Пакување: 2.5 kg (цена по кг. = 436 ден)

 

Земја на потекло: Италија

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS