MONGE ALL BREEDS ADULT SALMON&RICE (2.5 kg)

MONGE ALL BREEDS ADULT SALMON&RICE (2.5 kg)

990 ден.
без ДДВ: 839 ден. Потребни наградни поени: 99
Производител: MONGE DOG
Шифра на производ: 935
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Monge Natural Superpremium е комплетна храна за возрасни кучиња од сите големини на база на месо од лосос.

 

Категорија: Супер премиум

 

Производ формулиран со единствен извор на животински протеини како прва состојка е лососот и се карактеризира со сварливост и вкусност поради вклучување на свежа риба во рецептот.

Рецептот е подобрен и со следната генерација XOS (Ксило-олигосахариди), кои се пребиотици за поддршка на цревната флора и со растителни состојки и екстракти, како што се коренот на ехинацеа, оригано, лук и екстракт од артишок.

Формулацијата содржи глукозамин и хондроитин сулфат за поддршка на зглобовите и коските.

Нема додадени бои и вештачки конзерванси.

 

Состав: Риба (сув лосос 26%, свеж лосос 10%), ориз (15%), сушена пулпа репка, пивски квасец, рибино масло (масло од лосос), хидролизирани животински протеини (црн дроб), минерали, производи од квасец (манано-олигосахариди МОС 1 %), ксило-олигосахариди (XOS 0,3%), јука шидигера (0,3%), алги (спирулина - Arthrospira platensis 0,3%), производи од преработка на растенија (корен од Echinacea purpurea 0,2%, Origanum Vulgare 0,1%), сушен лук (0,2%), глукозамин (0,057%), хондроитин сулфат (0v.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 25%
Масла и масти 14%
Сурови влакна 2.5%
Пепел 6.5%
Калциум 1.2%
Фосфор 0.9%
Омега 3 0.9%
Омега 6 4 %
 

 

Пакување: 2.5 кг. (цена по кг. = 330 ден)

 

Земја на потекло: Италија

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS