MONGE MEDIUM PUPPY&JUNIOR (3 kg)

MONGE MEDIUM PUPPY&JUNIOR (3 kg)

1.090 MKD
без ДДВ: 924 MKD Потребни наградни поени: 990
Производител: MONGE DOG
Шифра на производ: 931
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна храна за кученца со средна големина (10 – 30 кг. возрасна тежина), во фаза на раст, на возраст од 2 – 12 месеци.

Гарантирана благосостојбата на вашето кученце благодарение на високо квалитетни хранливи материи, кои се резултат на истражувањето направено во Италија.

Главната состојка е пилешкото, дополнително збогатена со XOS (ксило-олигосахариди), последната генерација на пребиотици, кои ја одржуваат цревната микрофлора.

Содржи екстракт од артичок, ехинацеа, оригано и лук кои го стимулираат имунолошкиот систем и го штитат црниот дроб.

Хондроитин, глукозамин, калциум и фосфор го помагаат развојот на вистинските зглобови и мускули.

Состав: Пилешко (свежо 10%, дехидрирано 32%), ориз, пченка, животинска маст (содржина на маснотии од пилешко масло 99,6%, зачувано со природни антиоксиданти), пулпа од репка, квасец (извор на МОС и витамин Б12), глутен од пченка, хидролизирани животно протеини, овесна каша (извор на благородни влакна), јајце во прав (богато со благородни протеини), риба (дехидриран лосос), рибино масло (масло од лосос), XOS (ксило-олигосахариди 3 г/кг), хидролизиран квасец (МОС), јука шидигера, спирулина, хидролизирана 'рскавица (извор на хондроитин сулфат), хидролизирани ракови (извор на глукозамин), метилсулфонилметан, корен од ехинацеа, оригано, сушен лук во прав

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 29%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 2.0%
Пепел  7.5%
Калциум 1.5%
Фосфор 1.0%
ОМЕГА 6 5.2%
ОМЕГА 3 0.8%

 

 

ПАКУВАЊЕ: 3 кг. (цена по кг. = 330 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS