MONGE MINI PUPPY&JUNIOR (3 kg)

MONGE MINI PUPPY&JUNIOR (3 kg)

1.150 MKD
без ДДВ: 975 MKD Потребни наградни поени: 110
Производител: MONGE DOG
Шифра на производ: 934
Наградни поени: 3
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Kомплетна храна за кученца од мали раси (под 10 кг. телесна тежина на возрасна единка) во фаза на раст, на возраст од 2 – 12 месеци.

Ја гарантира благосостојбата на вашето куче благодарение на нивните многу квалитетни хранливи материи, кои се резултат на истражувањето направено во Италија.

Главната состојка е пилешкото. Збогатена со XOS (ксило-олигосахариди), последната генерација на пребиотици, кои ја одржуваат цревната микрофлора.

Содржи екстракт од артишок, ехинацеа, оригано и лук кои го стимулираат имунолошкиот систем и го штитат црниот дроб.

Содржината на хондроитин, глукозамин, калциум и фосфор го помагаат развојот на вистинските зглобови и мускули.

 

Состав:Пилешко (свежо 10%, дехидрирано 32%), ориз, пченка, животинска маст (содржина на маснотии од пилешко масло 99,6%, зачувано со природни антиоксиданти), пулпа од репка, квасец на пијалак (извор на МОС и витамин Б12), глутен од пченка, хидролизирано животно протеини, овесна каша (извор на благородни влакна), целото јајце во прав (богато со благородни протеини), риба (дехидриран лосос), рибино масло (масло од лосос), XOS (ксило-олигосахариди 3 г / кг), хидролизиран квасец (МОС), јука шидигера, спирулина, хидролизирана 'рскавица (извор на хондроитин сулфат), хидролизирани ракови (извор на глукозамин), метилсулфонилметан, корен од ехинацеа, оригано, сушен лук во прав.

 

Погоден за употреба на возраст од 2 до 12 месеци. Производот може да се користи како што е или да се натопи со млака вода. Поделете ги дозите на 3-4 дневни порции, што може да се разликуваат според специфичните потреби на одделните животни. Важно е кученцата секогаш да имаат сад со свежа, чиста вода. Да се ​чува на ладно и суво место.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 30%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 2.0%
Пепел  7.0%
Калциум 1.5%
Фосфор 1.2%
ОМЕГА 6 7.0%
ОМЕГА 3 0.7%

 

 

ПАКУВАЊЕ: 3 кг. (цена по кг. = 383 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS