MONGE MINI PUPPY&JUNIOR (3 kg)

MONGE MINI PUPPY&JUNIOR (3 kg)

1.150 MKD
без ДДВ: 975 MKD Потребни наградни поени: 110
Производител: MONGE DOG
Шифра на производ: 000934
Наградни поени: 4
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Комплетна храна за кученца (puppy & Junior) од мали раси (< 10 kg телесна тежина на возрасна единка).

 

Категорија: Супер премиум

 

Главната состојка е пилешкото месо збогатено со XOS (ксило-олигосахариди), последната генерација на пребиотици, кои ја чуваат благосостојбата на цревата.

 

Содржи екстракт од артишок, ехинацеа, оригано и лук.

Хондроитин, глукозамин, калциум и фосфор помагаат во развојот на зглобовите и мускулите.

 

Состав: Пилешко месо (свежо 10%, дехидрирано 32%), ориз, пченка, животинска маст (содржина на маснотии од пилешко масло 99,6%, сочувана со природни антиоксиданти), пулпа од репка, пивски квасец (извор на МОС и витамин Б12), хидролизирани животнски протеини, цело јајце во прав, риба (дехидриран лосос), рибино масло (лососово масло), XOS (ксило-олигосахариди 3 g / kg), хидролизиран квасец (MOS), јука шидигера, спирулина, хидролизирана 'рскавица (извор на хондроитин сулфат), хидролизирани ракови (извор на глукозамин).

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 26%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 2%
Пепел 7.0%
Калциум 1.5%
Фосфор 1.2%
Омега 3 0.7%
Омега 6 7%
 

 

ПАКУВАЊЕ:3 кг.(цена по кг.= 383 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS