MONGE MINI STARTER (1.5 kg)

MONGE MINI STARTER (1.5 kg)

650 MKD
без ДДВ: 551 MKD Потребни наградни поени: 65
Производител: MONGE DOG
Шифра на производ: 0400
Наградни поени: 2
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Комплетна храна за (mini раси) бремени и доилки за време на бременост и доење и кученца со мала големина за време на одвикнување од доење до 2 месеци старост.

Ја гарантираат благосостојбата на кучето благодарение на присуството на високо квалитетни хранливи материи.

Главната состојка е пилешкото месо. Храната е збогатена со ксилолигосахариди (XOS), најновата генерација на пребиотици кои промовираат благосостојба на цревата.

Високо сварлива храна благодарение на свежото и лесното сварливо месо. Содржи хондроитин, глукозамин, калциум и фосфор кои помагаат за правилен развој на коските и зглобовите.

 

Состав: Пилешко (свежо 10%, дехидрирано 30%), ориз, животински маснотии (пилешко масло содржано во 99,5% маснотии, сочувано со природни антиоксиданти), репкина пулпа, хидролизирани протеини пилешки црн дроб, пченка, квасец (извор на МОС и витамин Б12) , овес (извор на благородни влакна), јајце во прав (богато со благородни протеини), риба (дехидриран лосос), рибино масло (масло од лосос), XOS (Ксило - олигосахариди 3 г / кг), yucca schidigera, спирулина, хидролизирана 'рскавица (извор на хондроитин сулфат), хидролизирани ракови (извор на глукозамин), метил сулфонил метан

 

Производот може да се користи како што е (сув) или потопен со млака вода.Дозите може да варираат во зависност од специфичните потреби на некои кучиња. Важно е кучето секогаш да има на располагање свежа и чиста вода. Да се чува на ладно и суво место.

.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 32%
Масла и масти 22%
Сурови влакна 1.5%
Пепел  7.0%
Калциум 1.7%
Фосфор 1.10%
ОМЕГА 6 7.0%
ОМЕГА 3 0.8%

 

ПАКУВАЊЕ: 1.5 кг. (цена по кг. = 433 ден.)

 

 

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS