MONGE SPECIAL DOG CHICKEN (4/15 kg)

MONGE SPECIAL DOG CHICKEN (4/15 kg)

600 ден.
без ДДВ: 508 ден.
Производител: MONGE DOG
Шифра на производ: 000997
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Расположливи опции

* Тежина:

Комплетна храна за возрасни кучиња од средни и големи раси кои вршат нормална физичка активност.

 

Категорија: Висок премиум

 

Има балансирана протеинска и енергетска содржина, дополнета со мултивитамински комплекс А-Д-Е.

Направена е од одбрано месо и извори на јаглени хидрати со врвен квалитет.

Содржи ФОС (фруктолигосасахариди), кои помагаат во регулирање на цревната флора и Јука Шидигера, што го намалува фекалниот мирис.

Го гарантира оптималниот однос помеѓу масните киселини Омега-3 и Омега-6. Со сите овие перформанси, оваа храна на вашиот миленик ќе му овозможи да биде во топ форма.

 

СОСТАВ: Пилешко месо (мин. 5%), нуспроизводи од животинско потекло (пилешки протеини), нуспроизводи од растително потекло (пулпа од репка), масла и масти, екстракти од протеини од зеленчук, нуспроизводи од риба, F.O.S. (фруктулоигосахариди), Јука Шидигера 0,1%, минерали..

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

 
Сурови протеини 24%
Масла и масти 12%
Сурови влакна 3%
Пепел 8.5%
 

 

ПАКУВАЊЕ: 4/15 кг. (цена по кг. = 150/130 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS