ND CHICKEN & POMEGRANATE ADULT MINI (7 kg)

ND CHICKEN & POMEGRANATE ADULT MINI (7 kg)

2.590 MKD
без ДДВ: 2.195 MKD Потребни наградни поени: 260
Производител: FARMINA
Шифра на производ: 10004
Наградни поени: 8
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Комплетна храна за возрасни кучиња од мали раси.

Состав: Свежо пилешко месо без коски (20%), дехидрирано пилешко месо (18%), пченица (10%), овес (10%), пилешки масти, јајца во прав, свежа харинга, дехидрирана харинга, сува пулпа од цвекло рибино масло од харинга, билни влакна од грашок, сушен морков, луцерка, инулин, фруктоолигосахаради, екстракт од квасец, сушено јаболко, сушен спанаќ, psyllium (0.3%), сладок портокал, сушени боровинки, натриум хлорид, сушени пивски квасец, корен од куркума (0.2%), глукозамин, хондроитин сулфат.

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ
Сурови протеини 30%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 2.9%
Пепел 6.8%
Калциум 1.2%
Фосфор 0.9%

90% протеини од животинско потекло во вкупните протеини

 

ПАКУВАЊЕ: 7 кг.(цена по кг.= 370 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2019. UKION SHOPS