ND LAMB & BLUEBERRY ADULT MINI (2.5 kg)

ND LAMB & BLUEBERRY ADULT MINI (2.5 kg)

950 ден.1.250 ден.
Потребни наградни поени: 120
Производител: FARMINA
Шифра: 873
Наградни поени: 4
Достапност: На залиха
Количина:

Рецепт на база на јагнешко месо и боровинки, формулиран врз основа на препораките на AAFCO, да ги задоволи нутриционите потреби на возрасни кучиња од мини раси (1-10 кг. телесна тежина).

 

Категорија: Супер премиум

 

Состав: јагнешко, дехидрирано јагнешко месо, интегрален овес, сушени цели јајца, харинга, дехидрирана харинга, пилешко маснотии, масло од харинга, пулпа од суво цвекло, сушен морков, луцерка, инулин, фруктоолигосахариди, квасец, суви боровинки, јаболко, калинка, портокал, спанаќ, лушпа од семе од псилиум, сол, куркума, глукозамин хидрохлорид, хондроитин сулфат, додаток на витамин А, Д3, Е, аскорбинска киселина, ниацин, калциум пантотенат, рибофлавин, пиридоксин хидрохлорид, тиамин мононитрат, биотин, фолна киселина, витамин Б12, холин хлорид, бета-каротен, селен квасец, Tаурин, Л-карнитин, концентрат на гел од алое вера, екстракт од зелен чај, екстракт од рузмарин.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 28%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 2.9%
Пепел 8.2%
Калциум 1.1%
Фосфор 0.8%
Омега 6 3.3%
Омега 3 0.9%
Глукозамин 1000 mg
Хондроитин 700 мг

 

 

90% протеини од животинско потекло во вкупните протеини.

 

ПАКУВАЊЕ: 2.5 кг. (цена по кг. = 500 ден.)

ЗАБЕЛЕШКА: Храната е со краток рок

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
FARMINA ND LAMB & BLUEBERRY ADULT MINI (2.5 kg) Рецепт на база на јагнешко месо и боровинки, формулиран врз основа на препораките на AAFCO, да ги задоволи нутриционите потреби на возрасни кучиња од мини раси (1-10 кг. телесна тежина).   Категорија: Супер премиум   Состав: јагнешко, дехидрирано јагнешко месо, интегрален овес, сушени цели јајца, харинга, дехидрирана харинга, пилешко маснотии, масло од харинга, пулпа од суво цвекло, су.. Category: Product #: 873 Regular price: 950 ден. 950 Available from: ЕКО ПОИНТ