ND PRIME CHICKEN ADULT MEDIUM/MAXI (12 kg)

ND PRIME CHICKEN ADULT MEDIUM/MAXI (12 kg)

5.290 ден.
без ДДВ: 4.483 ден. Потребни наградни поени: 500
Производител: FARMINA
Шифра на производ: 752
Наградни поени: 10
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Комплетен оброк возрасни кучиња од средни и големи раси, составен врз база на пилешко и калинка, без житарици и конзерванси.

 

Категорија: Супер премиум

 

Состав: пилешко месо , дехидрирано пилешко, сладок компир, пилешки маснотии, сушени цели јајца, харинга, дехидрирана харинга, масло од харинга, грашок, сушен морков, супа од луцерка, инулин, фруктолигосасахарид, екстракт од квасец, сушена калинка, суво јаболко, сушен спанаќ, лушпа од семе на псилиум, сув портокал, сушени боровинки, квасец, куркума, глукозамин, хондроитин, додаток на витамин А, Д3, Е, аскорбинска киселина, ниацин, калциум пантотенат, рибофлавин, пиридоксин хидрохлорид, тиамин мононинат, биотин, фолна киселина, додаток на витамин Б12, холин хлорид, бета-каротин, цинк, манган, бакар, концентрат на гел од алое вера, екстракт од зелен чај, екстракт од рузмарин.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 34%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 2.6%
Пепел 7.8%
Калциум 1%
Фосфор 0.8%
Омега 6 3.3%
Омега 3 0.9%
Глукозамин 1000 mg
Хондроитин 700 mg
 

 

98% протеини од животинско потекло во вкупните протеини.

 

Без житарици и конзерванси.

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг.(цена по кг.= 440 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS