ND PUMPKIN LAMB & BLUEBERRY ADULT MINI (2.5/7 kg)

ND PUMPKIN LAMB & BLUEBERRY ADULT MINI (2.5/7 kg)

1.590 MKD
без ДДВ: 1.347 MKD Потребни наградни поени: 320
Производител: FARMINA
Шифра на производ: 894
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Тежина:

Рецепт на база на јагнешко месо, тиква и боровинки, формулиран врз основа на препораките на AAFCO, да ги задоволи нутриционите потреби на возрасни кучиња од мини раси (1-10 кг. телесна тежина).

 

Категорија: Супер премиум

 

Состав: Јагнешко месо 42% (свежо 22%, дехидрирано 20%), грашок 20%, пилешки маснотии, дехидрирана тиква (5%), дехидрирани јајца, свежа харинга, дехидрирана харинга, масло од харинга, сушени моркови, фруктолигосахариди, екстракт од квасец, дехидрирана боровинка (0,5%), дехидрирано јаболко, калинка, сладок портокал, спанаќ, псилиум (0,3%), сол, куркума корен (0,2%), глукозамин, хондроитин сулфат, витамини А, Д3, Е, Б, бета-каротин, Л-карнитин, алое вера, екстракт од зелен чај, екстракт од рузмарин.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 28%
Масла и масти 18%
Сурови влакна 2.9%
Пепел 8.6%
Калциум 1.4%
Фосфор 1.1%
Омега 6 3.3%
Омега 3 0.9%
Глукозамин 1000 mg
Хондроитин 700 мг

 

96% протеини од животинско потекло во вкупните протеини.

 

Без житарици и конзерванси.

 

ПАКУВАЊЕ: 2.5 / 7 кг. (цена по кг.= 636 / 498 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS