ND PUMPKIN LAMB & BLUEBERRY PUPPY MINI (2.5/7 kg)

ND PUMPKIN LAMB & BLUEBERRY PUPPY MINI (2.5/7 kg)

1.590 MKD
без ДДВ: 1.347 MKD Потребни наградни поени: 360
Производител: FARMINA
Шифра на производ: 893
Наградни поени: 9
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Расположливи опции

* Тежина:

Комплетна храна базирана на јагнешко месо, тиква и боровинка за кутриња во фаза на раст од сите раси.

 

Категорија: Супер премиум

 

Состав: јагнешко месо, дехидрирано јагнешко месо, скроб од грашок, пилешки маснотии, дехидрирана харинга, сушена тиква, харинга, сушени цели јајца, масло од харинга, грашок, сушен морков, пилешки рскавици (извор на глукозамин и хондроитин), инулин, фруктолигосасахарид, квасец, сушена боровинка, сушен спанаќ, лушпа од семе од псилиум, сушено јаболко, порокал, калинка, квасец, куркума, додаток на витамин А, Д3, Е, Б, холин хлорид, бета-каротин, таурин, Л-карнитин, алое вера, екстракт од зелен чај, екстракт од рузмарин.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини 35%
Масла и масти 20%
Сурови влакна 1.9%
Пепел 8.1%
Калциум 1.1%
Фосфор 0.91%
Омега 6 3.4%
Омега 3 0.9%
Глукозамин 1400 mg
Хондроитин 1100 mg

 

 

96% протеини од животинско потекло во вкупните протеини.

 

Без житарици и конзерванси.

 

ПАКУВАЊЕ:2.5 / 7 кг.(цена по кг.= 636 / 527 ден.)

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS