NEKMAR ADULT RABBIT & BERICO_GRAIN FREE (12 kg)

NEKMAR ADULT RABBIT & BERICO_GRAIN FREE (12 kg)

4.060 ден.
без ДДВ: 3.441 ден. Потребни наградни поени: 400
Производител: NEKMAR
Шифра на производ: 1564
Наградни поени: 30
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Високо квалитетна храна на база на свежо месо од зајак и дехидрирано свинско месо, лесно сварлива, наменета за средни и големи раси на возрасни кучиња.

 

Grain Free рецепти (без житарки) се засновани на многу висока содржина на месо и компири со додавање на билки и овошје.

Свежо месо се користи во секој рецепт.

Нашите Grain Free рецепти содржат 70% состојки од животинско потекло.

 

Категорија: Ултра премиум

 

СОСТАВ: Свежо зајачко месо 30%, дехидрирано свинско месо 20%, компири 15%, грашок, пилешки маснотии, дехидрирана риба 5%, грав, семе од лен, квасец, дехидрирани алги 0,3%, фруктоолигосахариди (FOS 0,2 %), манан-олигосахариди (MOS 0,2%), јука шидигера, дехидриран чадор (Silybum marianum), дехидриран калинка (Punica granatum), дехидриран калинка (Rosa Canina LR, Pendulina L.), глукозамин, хондроитин сулфат.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  31%
Масла и масти  19%
Сурови влакна  2.5%
Пепел  8.2%
Влага  8%
 
 

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. 338 ден.)

 

Земја на потекло: Рецепт на одгледувачница НЕКМАР - Хрватска, произведена во Италија.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS