NEKMAR PUPPY & JUNIOR_GRAIN FREE (12 kg)

NEKMAR PUPPY & JUNIOR_GRAIN FREE (12 kg)

4.060 ден.
без ДДВ: 3.441 ден. Потребни наградни поени: 400
Производител: NEKMAR
Шифра на производ: 1563
Наградни поени: 30
Достапност (кол. на залиха): Out Of Stock
Количина:

Високо квалитетна и комплетна храна на база на свежо месо од патка и дехидрирано пилешко месо, наменета за средни и големи раси на кученца во раст.

 

Grain Free рецепти (без житарки) се засновани на многу висока содржина на месо и компири со додавање на билки и овошје.

Свежо месо се користи во секој рецепт.

Нашите Grain Free рецепти содржат 70% состојки од животинско потекло.

 

Категорија: Ултра премиум

 

СОСТОЈКИ: свежо месо од патка 25%, дехидрирано пилешко месо 25%, компир 13%, скроб од грашок, пилешко маснотии, грав, грашок, семе од лен, квасец, суво пулпа од репка, дехидрирани алги 0,3%, суво пулпа од цикорија, фрукто- олигосахариди (FOS 0,2%), манан-олигосахариди (MOS 0,2%), јука шидигера, дехидриран чадор (Silybum marianum L.), дехидриран глуварче (Taraxacum officinale W.), суви цвеќиња од хибискус (Hibiscus sabdariffa L.) , дехидрирано овошје од дива роза (Rosa Canina LR, Pendulina L.), глукозамин, хондроитин сулфат.

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  30%
Масла и масти  19%
Сурови влакна  2.6%
Пепел  8.4%
Влага  8%
 
 

 

ЖЕНКИ ВО БРЕМЕНОСТ ИЛИ ЛАКТАЦИЈА: Постепено воведувајте храна на гравидна женка по 35 дена од бременоста во период од 5 дена. Во седмата недела од бременоста, постепено зголемувајте ја количината на храна додека не достигнете 50% поголем дневен внес на храна во споредба со периодот пред бременоста (женката сега треба да прима 3 оброци на ден) .Во последната недела од бременоста, зголемете ја количината на храна за дополнителни 15-20% количина до крајот на лактацијата.

 

ПАКУВАЊЕ: 12 кг. (цена по кг. 338 ден.)

 

Земја на потекло: Рецепт на одгледувачница НЕКМАР - Хрватска, произведена во Италија.

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS