NUTRI PLUS GEL

NUTRI PLUS GEL

900 ден.1.100 ден.
Потребни наградни поени: 120
Шифра: 236533
Наградни поени: 3
Достапност: На залиха
Количина:

NUTRI-PLUS GEL е додаток во исхраната за кучиња и мачки, кој вклучува есенцијални витамини, минерали и елементи во трагови.

 

Nutriplus Gel е оригинален, многу вкусен додаток на енергија за мачки и кучиња. За разлика од другите производи кои користат растителни јаглени хидрати како извор на енергија, Nutriplus Gel користи хранливи материи од животинско потекло што овозможуваат полесна и побрза конверзија на хранливите материи во енергија. Исто така, содржи екстракт од црн дроб што го прави производот многу вкусен.

Се препорачува да се дава да го врати апетитот при изгубен апетит и да спречи губење на тежината.

НУТРИ-ПЛУС ГЕЛ е особено препорачлив за брзо растечки млади животни, ловџиски и работни кучиња, гравидни и доилки, за одржување на здрава кожа и влакно, како и за закрепнување по болест или операција

 

Состав на 100 грама:

- Витамин А 17 635 iu

- Витамин Д 882 iu

- Витамин Е 106 iu

- Тиамин HCI (B1) 35,25 mg

- Рибофлавин (Б2) 3,5 mg

- Пиридоксин HCL (B6) 17,6 mg

- Цијанокобаламин (Б12) 35,25 мг

- Никотинамид 35,25 мг

- Калциум пантотенат 35,25 мг

- Фолна киселина 3,5 mg

- Железо 8,8 мг

- Јод 8,8 мг

- Манган 17,65 мг

- Магнезиум 7,00 мг

 

АНАЛИТИЧКИ СОСТАВ

Сурови протеини  5.5%
Масла и масти  35%
Јаглени хидрати  49%
Сурови влакна  2.2%
Минерали  1.3%

 

Упатство за употреба:

НУТРИ-ПЛУС ГЕЛ треба да се даде од 1 до 2 лажички * на 5 кг (или 10 см гел) телесна тежина на ден.

Доколку НУТРИ-ПЛУС ГЕЛ е главниот извор на храна, дајте 2 до 4 лажички * на 5 кг телесна тежина на ден.

За лесно хранење, ставете мала количина во устата на животните пред да продолжите со препорачаната доза.

 

(1 лажичка = 5ml)

Да се чува на собна температура.

 

ПАКУВАЊЕ: Туба во нето тежина од 120,5 g

Калорична вредност на 100 g 590 Kcal (141 KJ)

 

Производител: VIRBAC - France

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2021. UKION SHOPS
NUTRI PLUS GEL NUTRI-PLUS GEL е додаток во исхраната за кучиња и мачки, кој вклучува есенцијални витамини, минерали и елементи во трагови.   Nutriplus Gel е оригинален, многу вкусен додаток на енергија за мачки и кучиња. За разлика од другите производи кои користат растителни јаглени хидрати како извор на енергија, Nutriplus Gel користи хранливи материи од животинско потекло што овозможуваат полесна и побр.. Category: Product #: 236533 Regular price: 900 ден. 900 Available from: ЕКО ПОИНТ