PAW PROTECTION

PAW PROTECTION

290 MKD
без ДДВ: 246 MKD Потребни наградни поени: 30
Шифра на производ: 589635
Наградни поени: 1
Достапност (кол. на залиха): На залиха
Количина:

Заштитна маст за шепите за мачки и кучиња со широк спектар на апликации.

 

Неговите состојки создаваат заштитен филм кој ги смирува негативните ефекти од високите температури (одење по топол асфалт), или студот т.е ниските температури на замрзнување и солта.

 

Ја навлажнува и масти кожата, ги смирува иритациите, ја забрзува регенерацијата и заздравувањето.

Маслото од ленено семе спречува воспаление; наносилвер и масло од (tea tree oil) делуваат како антисептици. Mасло од чајно дрво и неговиот горчлив вкус, ги одвраќа миленичињата од лижење на кожата и гризење на крзно помеѓу прстите.

 

Содржи: Ланолин, парафинско масло, ленено масло, пантенол, цинк, наносилвер, масло од чајно дрво, камилица.

 

Начин на употреба: нанесете рамномерно на шепите, повторете ако е потребно.

 

Производител: Vet expert

Напишете коментар или оценка

Вашето име:

Вашиот коментар:

Забелешка: HTML-от не е преведен!

Оценка: Лош Добар

Внесете го кодот за верификација во полето:

  • 071 985 259 / 070 330 907
  • hranazamilenici@gmail.com

hranazamilenici.mk © 2020. UKION SHOPS